Gözkapağı İltihabı, Gözkapağı İltihabı tedavisi

'Sağlık Rehberi' forumunda HazaN tarafından 22 Oca 2011 tarihinde açılan konu


  1. Gözkapağı İltihabı nedir, Gözkapağı İltihabı hastalığı, Gözkapağı İltihabı tedavisi, Gözkapağı İltihabı nedenleri, Gözkapağı İltihabı belirtileri

    Gözkapaklarının ve kirpik diplerinin iltihaplanmasına genel olarak blefarit denir. Genellikle stafilokok türünden mikropların, toz ve toprakla bulaşması sonucu göz kapaklarının kenarları kızarır ve kirpikler civarında kabuk bağlayan ufak yaralar meydana gelir. Tıp dilinde blefarit denir.

    Kendi kendinize uygulayacağınız bazı çözümler olsa da böyle bir durumla ilk karşılaştığınızda size yardımcı olması için doktorunuza başvurmanız gerekir. Eğer daha önceden böyle bir sorun yaşamış ve tedavisi hakkında bilginiz varsa kendi kendinizi tedavi edebilirsiniz. Fakat eğer blefarit iltihap kapmışsa bu sorunu daha önceden yaşayıp yaşamamanız fark etmez; daha ciddi sorunlar yaşamamak ve enfeksiyonun yayılmasını engellemek için uygun bir tedavi görmeniz gerekir.

    Stafilokoksik blefariti tedavi etmek için göz kapağı kenarlarını ve etrafındaki cildi yumuşak bir sabunla düzenli bir şekilde ovalayarak temiz tutun. Bu bölge için tıbbi pedler de bulunmakta. Sülfonamid ve antibiyotik içeren merhemler göz kapağının kenarlarına pamukla sürülmelidir.
     
Yükleniyor...