Gözler 2010 NBA Draftı'nda

'Spor Gündemi' forumunda Lmn tarafından 24 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Lmn

  Lmn

  Gözler 2010 NBA Draftı'nda


  NBA’de draft heyecanı bu gece yaşanacak. Kentucky Üniversitesi'nin yıldız oyun kurucusu John Wall'ın birinci sıradan seçilmesine kesin gözüyle bakılan NBA Draftı'nda Evan Turner, Derrick Favors ve Wesley Johnson gibi yıldız adayları da NBA’e adım atacaklar.

  NBA Draftı bu gece 02:00'den itibaren NTV Spor'dan naklen yayınlanacak.

  NBA’de gelecek sezonun çaylakları, bu geceki seçmeler sonrasında belli oluyor. New York'ta düzenlenecek 2010 NBA Draftı'nda takımlar, lige adım atacak yıldız adaylarını seçecekler.

  Draft kurası sonrasında birinci sıradan seçme hakkını elinde bulunduran Washington Wizards'ın, Kentucky Üniversitesi'nin oyun kurucusu John Wall'ı tercih etmesi bekleniyor. Solak ve hızlı bir oyun kurucu olan Wall, aynı zamanda çabukluğu ve iyi saha görüşüyle dikkat çekiyor.

  İkinci sıradan seçme hakkına sahip Philadelphia 76ers'ın Ohio State Üniversitesi'nden Evan Turner'ı draft etmesi gündemde. 2.01 boyuna rağmen top hakimiyetiyle dikkat çeken Turner, antrenörler tarafından çok övülen basketbol zekâsı ve fiziğiyle de NBA’e katkı vermeye hazır bir oyuncu.

  Rus milyarder Mikhail Phrokorov'un satın aldığı New Jersey Nets, üçüncü sıradan seçme hakkına sahip. Takımın nasıl bir tercihte bulunacağı konusunda Amerikan basınında birçok farklı görüş mevcut. Yaz dönemindeki asıl hedefi Lebron James'i kadrosuna katmak olan Nets'in hangi oyuncuyu seçeceği konusunda net bir bilgi yok. Ancak Syracuse Üniversitesi'nden Wesley Johnson ve Georgia Tech'in 18 yaşındaki pota altı oyuncusu Derrick Favors, üçüncü sıra için en önemli adaylar arasında.

  Nets'in tercihi, dördüncü sıradaki Minnesota Timberwolves ve beşinci sıradaki Sacramento Kings'in seçimlerini de etkileyecek. İlk beşten NBA’e girmesi beklenen bir diğer oyuncu da Kentucky'nin pivotu Demarcus Cousins.

  2010 NBA Draftı'nda türk oyuncu bulunmuyor. Ancak türk antrenör Erman Kunter'in Fransa basketboluna kazandırdığı Kevin Seraphin'in ilk turdan seçilmesi bekleniyor.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Nis 2013
Yükleniyor...