Gözlük Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 13 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Gözlük Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

  [​IMG]

  Eğer gözlük kullanıyorsanız sizler için gözlükle nasıl güzel olunur ve makyajın gözlükle buluşmasıyla ilgili bazı tüyolarda ve tavsiyelerde bulunmak istiyorum

  Gözlük seçimi sadece gözün bozukluğunu düzeltmeye yönelik bir seçim değil, kişinin kendine yakıştırdığı stilin de yansımasıdır. Aslında uygun gözlük seçerken görüntünüze şirinlik, cazibe veya mistik bir hava bile katabilirsiniz. Bazı basit makyaj hilelerini de bilip uyguladıktan sonra gözlük kullanmak son derece eğlenceli ve kolay hale gelecektir.  Cilt renklerine göre yapılacak gözlük çerçevesi seçiminde de aşağıdaki ipuçlarına dikkat etmek faydalı olacaktır:
  Açık ten: Açık gül veya amber rengi gibi açık renk ve hafif çerçeveleri tercih edin. Bu renkler açık tenli kişilerde güzel durur. Mavi, yeşil gibi çerçeveler ise açık tenli insanların yanaklarındaki canlılığı götürür.
  Koyu ten: Koyu veya yanık ten ve koyu saçlı insanlarda gümüş, altın ve şeffaf gözlük çerçeveleri harika durur. Bu tip kişilerin fazla ağır kaçabilecek siyah renklerden uzak durmaları iyi olur.

  DOĞRU MAKYAJI YAPMAK
  Doğru çerçeve seçimi yüzün kendi içindeki dengesini korumasını sağlar. Ancak iş sadece çerçeve seçimiyle sınırlı değildir: numaralı gözlük hem gözü, hem de göz bölgesine yapılan makyajın farklı görünmesine neden olabilir. Bunun için yapılacak en önemli şey birkaç temel hileyi bilmek ve gözlüğün değiştirdiği görüntüye göre makyajı değiştirmektir.

  Asıl sorun yaratan gözleri normal boyutundan daha büyük gösteren camları olan gözlükler takmak zorunda olup makyaj yapmaktır. Bu durumda yapılması gereken daha belirgin hatları olan bir makyaj tercih etmektir. Pastel tonlar seçip göz kapaklarına yapacağınız gölgelerde hafif olmaya çalışın.

  Bazı durumlarda gözlükler gözleri büyütmelerinin yanı sıra hafifçe deforme gösterir. Bu problem varsa çok hafif makyaj yapılmalı ve gözlerin yanında göz çevresinde daha da belirginleşen ufak defoların vurgulanmamasına çalışılmalı, yani göz “minimize” edilmeye çalışılmalıdır.

  Miyopluk gibi tersi durumlarda da gözlüklerin gözü daha ufak gösterdiği olur. Bu durumda da gözün daha belirginleştirilmesi gerekir. Bunun için daha koyu tonlar seçmek, açık ve simli renklerden uzak durmak gerekir.

  Numaralı gözlük takan kadınların yapacağı en başarılı makyaj hafif olan makyajdır: göz kapağına farla yapılan bir gölge, ince bir kalem vurgusu ve tek bir kat maskara…
   
Yükleniyor...