Grou.ps (Sosyal Medya)

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 9 Oca 2010 tarihinde açılan konu


 1. Grou.ps nedir?

  Grou.ps bir sosyal media karışımıdır diyebilirim. Ücretsiz olarak kendi sosyal networkunu oluşturabileceğin bir sistemdir. Örneğin Tekstil Mühendisleri adı altında bir group oluşturdum ve bu gruba arkadaşlarım üye oluyorlar herkesin kendi profili oluyor. Twitter özelliği olan 140 karakterlik bir duyuru alanı mevcut, Facebook anasayfasındaki video, resim, müzik, haber paylaşabileceğin bir bölümü var. Blog oluşturabileceğin bir yer var. Forum oluşturup, anketler yapabileceğin bir bölümü var. Aynı zamanda Google Maps kullanarak kullanıcıları organize etmeye yarayan bir özelliği var. Kısacası bütün sosyal network sitelerinin bir karışımıdır, yani all in one

  Rakamlarla Grou.ps nedir?

  - Türk girişimci Emre Sokullunun San Fransiscoda kurduğu sitede şu anda 1,5 milyon üye bulunmaktadır.

  - Golden Horn Ventures tarafından 2 milyon dolar civarında bir yatırım almıştır, geçtiğimiz günlerde haber oldu hatta.

  - Ayda 600 TB bant genişliği kullanan Grou.ps Wikipedianın 2008 yılındaki seviyesinin şimdiden yakalamıştır.

  - Bünyesinde 40 binden fazla grup barındırmaktadır.

  - Özellikle Amerikada çok tutulan sitede İngilizce, Fransızca ve Türkçe en çok kullanılan diller ve daha çok dil desteği mevcut.


  [ilikon Vadisinde kurulan Türk şirketi GROU.PS kısa zamanda 2 milyon üyeye ulaşarak hızlı büyümesini sürdürüyor.

  Herkesin kendi sosyal ağını kolaylıkla açmasına olanak tanıyan servisin 2 milyon üyeyi aşması, GROU.PSun bünyesindeki sosyal ağların viral büyüme etkisini görmeye başlamış olmaları anlamına geliyor.

  GROU.PSun CEOsu Emre Sokullu 2 milyonuncu üyenin de siteye kayıt olması üzerine şunları söyledi: “GROU.PS eskiden forumlar ve e-posta listeleri üzerinde bir araya getirdiğiniz online topluluklarınızı, şimdi sosyal ağ donanımlı bir web sitesi üzerinde, çok daha fazla özellikle bir araya getirmenize izin veriyor. Sosyal ağlardaki viral büyüme olanakları da grubunuzu hiç olmadığı kadar hızlıca büyütmenize olanak sağlıyor. 2 milyon üyeye ulaşmamızı başarılı ve 100.000lerce üyesi olan gruplar yaratan topluluk yöneticilerine borçluyuz. Onların büyümesi devam ettikçe bizim ağımızda onlarla paralel büyüyecek.

  En son açık kaynak esnekliğini sosyal medyaya taşıma amacıyla geliştirdiği “Esnek Modüller isimli özelliğiyle yayıncılara veri gösterme şeklini değiştirme yeteneği sağlayan ilk ve tek platform özelliğini kazanan GROU.PSun sağladığı avantajlara kullanıcı talebi ise oldukça fazla. Alexaya göre GROU.PS, dünyanın en önemli 6000 web sitesi arasında yer alıyor. GROU.PS her ay 1PB veri hizmetinde bulunuyor ve yine ayda 3 milyon tekil ziyaretçiye sahip.

  Site ayda %10 büyüme hızıyla dikkat çekiyor. Bir yıldan kısa bir zaman içinde site trafiğinin de dört katına çıkacağı tahmin edilen GROU.PS global pazarları hedefleyerek geldiği nokta ile internet girişimciliğimiz açısından son derece umutlandırıcı bir seyir izliyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 May 2012

Yükleniyor...