Gülmenin Yararları Neler?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 12 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Gülümsemenin ne kadar çok faydası olduğunu bilseniz sanırım sürekli sizlerde gülmeye çalışırsınız.Yaşantımızın bir çok alanında oluşturduğu pozitif etki nedeniyle sağlığımızı iyi yönde etkilemesi gülmenin yararları arasında sayılabilir.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/gulmenin-faydalari-34674.jpg]gulmenin-faydalari-34674[/IMGALT]

  Gülmek hayatımızı ve sağlığımızı olumlu yönde etkileyen en önemli eylemlerden bir tanesidir. Son dönemlerde yapılan araştımaların sonucunda gülmenin ve kahkaha atmanın sağlığa faydalı olduğunu yaşantımızın pek çok alanında pozitif etkiye sahip olduğunu göstermekte.

  Gülümseyemiyorsanız yalandan yüzünüze bir gülücük yerleştirmeye çalışın.Bu bile endorfin salgılamanız için yeterli olacaktır.Beyniniz, her iki tip gülümsemede aynı kaslar çalıştığı için, gerçek gülümseme ile yalancı gülümsemeyi ayırt edemezler.Ayrıca Endorfin kendimizi mutlu hissetmemizi ve stresimizin azalmasını sağlamaktadır.Ayrıca bu hormon aynı zamanda vücudun doğal ağrı kesicisidir. Kronik ağrılara sahip insanlar için gülmek acı ile başa çıkmak için iyi bir yöntemdir.

  Gülümsemek ciğerleri genişletir, vücudumuzdaki kasları esnetir ve özdengeyi uyarmaya yarar.Bu, vücudumuza egzersiz yapmış gibi fayda sağlar ve oksijen alımınızı desteklemektedir.Kahkaha duygularınızı serbest bırakmanızı sağlamaktadır. İçinizde tuttuğunuz duyguları serbest bırakmanın en iyi yolu iyi bir kahkaha atmaktan geçer.Gülümsemek, insanların size yaklaşabilmesi için cesaret verir. Gülümsediğiniz zaman başkalarıyla daha kolay iletişime geçebilir ve daha çok eğlenebilirsiniz. Gülümsemek için kendinize olanaklar ve fırsatlar yaratmaya çalışın.
   
Yükleniyor...