Gülse Birsel Kimdir, biyografisi

'Biyografi' forumunda Aysell tarafından 30 Ara 2011 tarihinde açılan konu


 1. Gülse Birsel hakkında bilgi  [​IMG]

  Gülse Birsel 11 Mart 1971 tarihinde İstanbul'da doğdu. Gazeteci, yazar ve oyuncudur.Beyoğlu Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesinde ekonomi okumaya başladı. Üniversitenin ikinci yılında Aktüel dergisine muhabir olarak girdi. 1994′te Boğaziçi Üniversitesinden mezun oldu ve ABDye gitti. New Yorkta Columbia Üniversitesi Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.

  1996′da Türkiyeye dönen Gülse Birsel, üç ay boyunca atvde kahvaltı bülteninin dış haberlerini yazdı. Ardından Esquire dergisinin yayın yönetmeni oldu. Bir yıl bu görevi sürdürdükten sonra Harpers Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğine geçti. Bu arada Bazaar Gelin ve Orange dergilerini çıkardı. 2001 ve 2002 yıllarında Harpers Bazaar, FHM, House Beautiful ve Gezi dergilerinin yayın danışmanlığını yürüttü.

  ATVde yayımlanan Avrupa Yakası adlı dizinin yazarı ve oyuncusu olmuştur. Bu dizide kendi oyunculuğunu göstermiştir. İzlenme rekorları kıran Avrupa Yakası bir çok hedef kitleye yayılmıştır. Pazar günleri Sabah gazetesinde yazmaktadır. Bir dönem G.A.G. adlı TV programının metin yazarlığı ve sunuculuğunu yapmıştır. Mart 2003′te gazete yazıları ve bazı G.A.G. metinlerinden oluşan Gayet Ciddiyim adlı kitabı yayımlandı. 2004′te Hâlâ Ciddiyim, 2005 yılında “Yolculuk Nereye Hemşerim? , 2009 yılında ise “Velev ki Ciddiyim adlı kitapları yayımlandı. Yazdığı dört kitap da Çok Satanlar arasında yer almıştır. Ayrıca “Hırsız Var adlı sinema filminde oynamıştır. Gazeteci-televizyoncu Murat Birsel ile evlidir. Suşi yemeyi çok sevmektedir. 2009 yapım yedi kocalı hürmüz filminde safinaz karakterini canlandırmıştır

  Nişantaşında yaşamaktadır. Ve Nişantaşında yaşamaktan memnun olmadığını Bu Nişantaşı Beni Bitirecek! yazısıyla Yolculuk Nereye Hemşerim ? kitabında belirtmiştir.

  Alıntı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Oca 2013
Yükleniyor...