Gün kurusu kayısının faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 23 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Gün kurusu kayısının faydaları nelerdir  Kayısının faydaları saymakla bitmez özellikle güneş de kururulan gün kurusu kayısının faydalarından bahsetmek istiyorum sizlere.Bu kayısı organiktir.Organik günkurusu kayısı sarı kayısının aksine, kükürtleme işlemine tabi tutulmadan doğal olarak güneşte kurutulmuş kayısısı olarak bilinmektedir.

  Günkurusu kayısının faydaları aşağıda


  Günkurusu kayısısı, içerdiği A, B3 (niasin-Vitamin B-3 olarak da bilinir ve suda çözünür. Yağ,protein ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde rol oynar.

  Beyin fonksiyonları,sağlıklı cildin korunması ve sindirim sistemi için önemli bir vitamindir.) vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur.Ayrıca kansızlığa iyi gelir, kan yapımına yardımcı olur ve sinirleri gevşetir.İçerdiği kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik sağlığı açısından da önemlidir.
  Günkurusu, lif açısından çok zengin bir meyvedir.

  Lifli bir meyve olduğundan bağırsakları korur ve kabızlığa iyi gelir.Günkurusu kayısısında bulunan Beta - karoten ise özellikle akciğer kanserinin, kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesine yardımcı olduğunun unutulmaması gerkemektedir.

  günkurusu-kayisisi-.
   
Yükleniyor...