Güneş lekelerine son veren yöntem

'Sağlık Rehberi' forumunda ZeuS tarafından 16 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Enzim Peeling nedir,
  Güneş lekeleri tedavisi,
  Güneş lekelerine son veren yeni yöntem

  Daha çok yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt ve ellerde oluşan güneş lekelerinden kurtulmak için kullanılan yeni yöntemlerden biri de Enzim Peeling.
  Her cilt tipine her mevsimde uygulanabilen bu peelingin soyucu etkisi yok denecek kadar az.

  Bilinen kimyasal peelingler hasar görmüş olan cildin üst tabakasını soyarak etki ediyor. Enzim peeling ise ciltte lekelerin oluşumuna neden olan melanini azaltarak cildin rengini açıyor. Bu nedenle leke tedavisinde diğer kimyasal peelinglere göre çok daha etkili olabiliyor. Bu yöntemin başarı oranı yüzde 90-95 arasında değişiyor,kişi uygulamadan hemen sonra aynı gün normal yaşantısına, günlük aktivitelerine dönebiliyor. Her cilt tipine, her mevsimde uygulanabiliyor.

  Bu peeling ile yaşlılık lekesi olarak bilinen lentigolar, güneş lekesi ve hamilelik lekesi olarak bilinen melazma ile akne izleri olmak üzere birçok leke tedavi edilebiliyor. En sık yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt ve el üzerlerine uygulanmakla birlikte leke bulunan diğer bütün vücut bölgelerinde de kullanılabiliyor. Üstelik bilinen önemli bir yan etkisi yok. Hassas cildi olanlarda 24 - 48 saat içinde kendiliğinden düzelen kızarıklık ve kaşıntılar görülebiliyor.

  Genellikle uygulamadan bir hafta sonra lekelerde açılma başladığını ve 4-6 hafta içinde tamamen kaybolduğunu söyleyen Dermotoloji uzmanı lekelerin tekrar etmesini ve yeni lekelerin oluşmasını engellemek için yapılması gereken en önemli şeyin ise hayat boyu güneşten korunmak olduğuna dikkat çekti.

  Enzim peeling yönteminin başlıca 6 avantajı bulunuyor,bunlar;
  1. Leke tedavisinde çok etkili.
  2. Çok kısa sürede sonuç alınıyor.
  3. Uygulama ağrısız oluyor.
  4. Her cilt tipine uygulanabiliyor.
  5. Yan etkisi yok.
  6. Her mevsimde yapılabiliyor.  Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Yasemin Saray
   
Yükleniyor...