Güzellik Ürünleri Alırken Dikkat!

'Kadınca' forumunda zamaneanne tarafından 27 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Güzellik ürünleri kadınların vazgeçilmezlerinden. Bazı kadınlar bu ürünlere bir servet harcarken bazıları ayda yılda bir alışveriş yapar. Ancak hepsi sonuçta bu ürünlerden kullanır.

  Güzellik malzemeleri satan mağazalar, süpermarketler gibidir. Milyonlarca ürün vardır ve çoğunlukla hangilerinin sağlıklı, hangilerinin sağlıksız olduğu konusunda bir fikriniz yoktur. Bazıları çifte tehlike içerir; hem cildinize zarar verir hem de cüzdanınızı hafifletir.Bu konuda şunlara dikkat etmelisiniz:


  Yapabileceğiniz en iyi şey bilinen markaları kullanmaktır; ama bunların bazıları bile cilde ancak bir bilim kurgu filminde nüfuz edecek bileşenleri içermektedir. Bu nedenle etiketi okumalı ve sadece bu bölümde anlatılan, bilimsel olarak onaylanmış bileşenleri kullanmalısınız.

  “Aktif bileşen ve belirli bir konsantrasyon içeren ürünleri arayın. Vitamin ve takviyelerin, size ve cildinize yararlı olabilmeleri için, cilt losyonlarında, kremlerde ve iksirlerde % 1 ila 10 oranında bulunmaları gerekir. Formülasyonlar aynı zamanda pH dengesine sahip olmalı ve aktif bileşen cilde işleyebilmelidir (A vitamini çok daha düşük bir konsantrasyonda çalışır).

  Unutmayın, kozmetik ürünler, adı üstünde, kozmetiktir. Tedavi edici özelliğe sahip oldukları iddiasında bulunan ürünler güvenli ve etkin oldukları bilimsel olarak onaylanmalı ve bunlar Sağlık Bakanlıı tarafından tıpkı ilaçlar gibi denetlenmelidir.
   
Yükleniyor...