Güzellik Ürünleri Satın Alırken

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 6 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Güzellik Ürünleri Satın Alırken Dikkat

  Güzellik Ürünleri Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Bu önerilerle yüzlerce liranızı ve cildinizi koruyun.
  Güzellik ürünü alırken dikkat etmeniz gereken Özellikle indirim zamanlarında birçok ürünü gerçek fiyatından çok daha ucuza bulabilirsiniz.

  Yalnız burada bir tüketici olarak dikkat etmeniz gerekenler var. Güzellik malzemeleri satan mağazalar, süpermarketler gibidir. Milyonlarca ürün vardır ve çoğunlukla hangilerinin sağlıklı, hangilerinin sağlıksız olduğu konusunda bir fikriniz yoktur. Bazıları çifte tehlike içerir; hem cildinize zarar verir hem de cüzdanınızı hafifletir.

  Aktif bileşen ve belirli bir konsantrasyon içeren ürünleri arayın. Vitamin ve takviyelerin, size ve cildinize yararlı olabilmeleri için, cilt losyonlarında, kremlerde ve iksirlerde % 1 ila 10 oranında bulunmaları gerekir. Formülasyonlar aynı zamanda pH dengesine sahip olmalı ve aktif bileşen cilde işleyebilmelidir (A vitamini çok daha düşük bir konsantrasyonda çalışır).

  Yapabileceğiniz en iyi şey bilinen markaları kullanmaktır; ama bunların bazıları bile cilde ancak bir bilim kurgu filminde nüfuz edecek bileşenleri içermektedir. Bu nedenle etiketi okumalı ve sadece bu bölümde anlatılan, bilimsel olarak onaylanmış bileşenleri kullanmalısınız.

  Unutmayın, kozmetik ürünler, adı üstünde, kozmetiktir. Tedavi edici özelliğe sahip oldukları iddiasında bulunan ürünler güvenli ve etkin oldukları bilimsel olarak onaylanmalı ve bunlar Sağlık Bakanlıı tarafından tıpkı ilaçlar gibi denetlenmelidir.

  [​IMG]