Güzellik ve Bakım Önerileri

'Kişisel Bakım' forumunda eftelya tarafından 27 Nis 2010 tarihinde açılan konu


 1. Güzelliğine güzellik katacak bakım önerileri;

  [​IMG]

  Dudaklarınızı Dolgunlaştırın

  Dudaklarınızın daha dolgun ve ilgi çekici görünmesini istiyorsanız; birkaç damla nane yağı ihtiyacınızı görecektir. Nane yağını dudaklarınıza sürüp 1-2 dakika bekletin.


  Cildinizi Canlandırın


  Ciltte biriken ölü deriler soluk ve mat görünmenize neden olur. Türk kahvesi telvesi ve nemlendirici kremi karıştırıp yüzünüze uygulayın. Kahvenin içindeki tanecikler ölü derileri arındırmaya yardımcı olurken, kan dolaşımını hızlandırıp yüzünüze doğal bir pembelik kazandırır.


  Rimelinizi Hayata Döndürün


  Rimeliniz kuruduğunda yeniden kullanılabilir hale getirmek için rimelin kapağını sıkıca kapatın. Kaynar su dolu bardağın içine rimeli koyup 3 dakika kadar bekletin. Sürenin sonunda rimelin tekrar kullanıma hazır olduğunu göreceksiniz.


  Ellerinizi Nemlendirin


  Kurumuş ve derisi çatlamış ellerinizin yumuşacık olmasını istiyorsanız; yarım limonla ellerini ovun. Limon; yüksek oranda C vitamini içerir ve cildinizi besler. İlk kullanımdan itibaren farkı göreceksiniz.


  Saçlarınızı Şekillendirin
  Saçlarınıza dalgalı şekil verirken hem kalın hem de ince uçlu maşa kullanın. Bu sayede saçlarınız hem doğal dalgalı hem de hacimli görünür.


  Yağlanmayı Durdurun

  Yağlı bir cilde sahipseniz alın, çene ve burun bölgesinde parlamalar olabilir. Cildinizin yağ dengesini düzenlemek için siyah çayı demleyip soğutun. Yüzünüzü çayla yıkayın.
  alıntı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Oca 2013