hac ek kontenjan 2009

'Haberler' forumunda Dark tarafından 19 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. 2009 hac ek kontenjan

  Hacı Adaylarına Müjde

  Bu yıl 74 bini hacı adayı olabildi. Aday olamadıkları için üzülenlere ise müjde Bakan Çelik'ten geldi.

  [​IMG]

  Devlet Bakanı Faruk Çelik, Suudi Arabistan'ın yurt dışındaki Türk vatandaşları için Türkiye'ye yaklaşık 16 bin ek hac kontenjanı vereceğini bildirdi.

  Çelik, bu yıl 755 bin kişinin hacca gitmek için başvurduğunu, ancak kontenjanlar kapsamında 74 bin kişinin hacı adayı olabildiğini belirtti.

  Her geçen yıl daha fazla sayıda kişinin hacı olmak için başvuruda bulunduğunu hatırlatan Bakan Çelik, talepleri karşılamak için kontenjanları artırmaya yönelik çabalarının sürdüğünü dile getirdi.

  Hem ek kontenjanların hem de Türkiye'ye verilen hac kontenjanının arttırılması için Suudi Arabistanlı yetkililerle çeşitli düzeylerde görüşmeler yaptıklarını anlatan Bakan Çelik, bugün Prens Talal Bin Abdul Aziz Saud'un kendisini aradığını ve ''Yurt dışındaki Türk vatandaşları için 16 bin dolayında ek kontenjana sıcak bakıldığını'' söylediğini kaydetti.

  Devlet Bakanı Çelik, ''Bizim, vatandaşlarımız için yaklaşık 55 bin civarında bir ek kontenjan talebimiz olmuştu. Suudi yetkililer ilk etapta 16 bin civarında ek kontenjan vereceklerini söylüyorlar'' dedi.
  Alıntı
   
Yükleniyor...