Hackerlerin 2012'deki soygun teknikleri

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 4 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  2012'nin Soygun Teknikleri işte Hackerlerin 2012 deki soygun teknikleri

  Hackerların 2012 yılında alışılmışın dışında soygun usulleri deneyecekleri açıklandı.Antivirüs yazılım şirketi yöneticilerinden biri konuyla ilgi yaptığı açıklamalarda; Hackerların 2012'de 5 ana noktada saldırı yapmalarını beklediklerini ve Mobil üniteler üzerinden yapılan bankacılık işlemleri ilk saldırı noktası olarak görülüyor. Ayrıca Akıllı telefonlar, tablet ya da dizüstü bilgisayarlarla online bankacılık işlemi yapanların daha işlemlerini bitirmeden, hackerların kurbanı olması muhtemel.
  İkinci sırada embedded system denilen, büyük sitemlerin içine gömülü spesifik kontrol foksiyonları bulunan cihazlar var. Araçlardaki GPS sistemleri, bilgisayar kontrollü tıbbi cihazlar, bir servisi birden fazla cihaza dağıtan kablosuz üniteler, dijital kameralar ve hatta yazıcılar, hackerların bilgi çalabilecekleri yeni alanları.
  Hackerların olası bir diğer saldırı hedefinin ise elektrik, su, petrol ve gaz ünitelerinin kontrol ve denetiminin sağlandığı scada sistemleri olduğu aktarılıyor, internet ortamında bir hizmeti almak isteyenlerin kabul etmek zorunda kaldıkları legal spamlarin de son dönemin önemli tehditleri arasında yer aldığına dikkat çekiliyor.Ayrıca Anonymous adlı hacker grubunun 2012 yılında da tehdit unsurları arasında yer aldığı bildirildi.kaynak
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Hackerlerin 2012'deki soygun
 1. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  498