Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 3 Nis 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dualar


  Hafıza yı güçlendiren bir dua örneği çok kısa kolayca ezberliyebilirsiniz.Her işittiginizi aklınızda tutmak istiyorsanız her gün 24 kere aşağıdaki duayı okur ve buna 40 gün devam ederseniz, hâfızası son derece kuvvetleneceğine inanılır.

  Özellikle Bu duayı derslerinde cok başarılı olmak isteyen öğrenciler okurlarsa, Biiznillah Teala çok faydasını görürler inşallah.

  Arapça okunuşu;

  يَا حَىُّ يَا قَيُّومُ فَلاَ يَفُوتُ شَيْءٌ مِنْ عِلْمِهِ وَلاَ يَؤُدُهُ  Ya Hayyü Ya Kayyûm Felâ Yefûtü Şey´ün Min İlmihî Velâ Yeûdüh.

  Hafızayı Güçlendirecek Başka bir dua örneği şöyledir;

  Hafızayı güçlendirmek için ve zihnin açılması için Allah’ın İsimlerinden olan EN-NUR ismi şerifi 256 defa ,her 5 vakit namazdan sonra YA NUR CELLE CELALÜHÜ şeklinde zikredilirse okuyanın zihin açılır,hafızası kuvvetlenir.

  Ayrıca NUR suresinin 35.ayet’i kerimesi okunur.

  NUR Suresinin 35.Ayet’i Kerimesi Allâhu nûrus semâvâti vel ard(ardı), meselu nûrihî ke mişkâtin fîhâ mısbâh(mısbâhun), el mısbâhu fî zucâceh(zucâcetin), ez zucâcetu ke ennehâ kevkebun durrîyyun, yûkadu min şeceratin mubâraketin zeytûnetin la şarkîyetin ve lâ garbiyyetin, yekâdu zeytuhâ yudîu ve lev lem temseshu nâr(nârun), nûrun alâ nûr(nûrin), yehdîllâhu li nûrihî men yeşâu, ve yadribullâhul emsâle lin nâs(nâsi), vallâhu bi kulli şey’in alîm(alîmun) demelidir.
   
Yükleniyor...