Hamburgeri Kim Buldu

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Aysell tarafından 27 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hamburger kim tarafında bulundu
  Hamburgeri bulan kim


  Hamburgerin bulunuşu ile ilgili kayıtlar 1892 yılında Ohioans Charles Menches ve Frank Menches tarafından icat edildiğini iddia etmektedir. 1892 yılında Hamburg ta yapılan ilçe fuarında sosisli sandviç satan Menches kardeşler, sosis stoklarının bitmesi ile ekmeğin arasına sosis yerine sığır etinden yapılmış köfteleri koyarlar. Bu yeni sandviçin adıda ilk yapıldığı yer olan Hamburgdan gelmektedir.

  Hamburgerin icadı ile ilgili Seymour Toplum TarihiKurumu kayıtlarına göre ilk hamburgerin Charlie Nagreen tarafından 1885 yılında Outgamie İlçe Fuarında henüz 15 yaşındayken yaptığını ve sattığını göstermektedir.

  Connecticut hükümeti ve Kongre kütüphanesi hamburgerin mucidi olarak ünlü hamburger restoranı Louis Lunchın sahibi Louis Lassen olarak kabul etmektedir. İlk hamburger Lassen tarafından 1895 yılında restoranında yapılmış ve satılmıştır. New York dergisi tarafından hazırlanan bir yazıda, Hamburger ismini Lassenin Almanyada bir süre yaşadığı Hamburg şehrinden esinlenerek verdiğini belirtmektedir.
   
Yükleniyor...