Hamile kalmak için soğan ve incir kürü nasıl kullanılır?

'Bebek Bakımı' forumunda Esra Öztürk tarafından 27 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Hamile kalmak için soğan ve incir kürü nasıl kullanılır?

  Hamile kalmak isteyen ama yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlar için yumurta sayısını artırarak hamile kalmayı kolaylaştıran incir ve soğan kürünün nasıl hazırlandığını, nasıl kullanıldığını yazımızda anlatmaya çalışacağız.

  İncir Kürünün hazırlanması:

  2,5 su bardağı kaynayan klorsuz suyun içine yaklaşık 15 ya da 16 tane kuru inciri ekleyin. İncirleri kaynar suya eklemeden önce iyice yıkayın ve ikiye bölün.

  20 dakika kaynattığınız incirleri soğumaya bırakın. Ilıyan karışımı süzün ve gün içerisinde yemeklerden 15 dakika önce için.

  Kuru incir kürünü hamile kalmak isteyen bayanların 2 kez 21 gün kullanması öneriliyor. 21 gün tamamlandıktan sonra tam 7 gün ara verin ve tekrar 21 gün kullanın. Unutmadan söyleyelim bu kürü her gün günlük olarak hazırlamanız gerekmektedir.

  Kuru soğan kürünün hazırlanışı ise şöyledir;

  Klorsuz iki bardak suyu kaynattıktan sonra orta boy bir soğanın en dıştaki ince kabuğunu soyun ve parçalayarak kaynayan suyun içine ekleyin. 5 dakika kadar kaynatın. Soğumaya bıraktığınız soğan kürü ılıdığı zaman süzün ve öğle ve akşam yemeğinden 15 dakika önce bir bardak için. Kürü 15 gün uygulayın ancak kür bittikten sonra tekrar uygulanması önerilmiyor.
   
Yükleniyor...