Hamile Kalmak İsteyenlere Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 29 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hamile kalmak isteyipte kalamayan kişiler için aşağıda paylaşacağım dualar oldukça etkili oluyor.Yakın arkadaşlarımdan biliyorum çocuk shaibi olmak isteyip olamayan arkadaşalrımın okudukları dualardan aklımda kalanalrı sizlerle paylaşmak istiyorum.Kimki inanarak canı gönülden temiz bir kalple Allaha yalvarıp aşağıdaki duaları okursa Allahın izniyle hamile kalması kolaylaşacaktır.

  Hamile kalmak isteyen kadınlar bol bol tövbe istiğfar getirmeli.Çocuğum olmuyor hamile kalamıyorum diyen bayanlar istiğfara devam etmelidirler. Kuran-ı kerimde bulunan ayeti kerimenin Meali şöyle: Çok affedici olan Rabbinize istigfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin. Nuh 10-12]

  İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alim.

  Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir.Ayetini geceleri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

  Hmaile kalmak için okunacak bir başka dua ise aşağıdaki gibidir.

  Fallhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyi Muhakkak ki Allah dosttur ve yaratandır.ayetini beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

  HüvaIIahü'l-haliku'l-bariü O yaratandır ve yoktan var edendir. Ayetini 1054 kere tekrar etmelidir.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/hamile-kalmak-icin-okunacakdualar-30351.jpg]hamile-kalmak-icin-okunacakdualar-30351[/IMGALT]