Hamileler için güzellik önerileri

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 7 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelik Dönemi ve Bakım
  Hamilelik Döneminde Bakım ve Güzellik
  Gebelikte Güzellik İçin Yapılması gerekenler

  Merhaba Sevgili Anne adaylarımız yie sizleri düşünerek güzel birkonuya deyinmek istiyorum burada Gebelik döneminde güzellik zor gibi görünsede, ki hamile kadınlar kendilerini hep bakımsız ve çirkin hissetikleri için zor görünür güzellik onlar için. Fakat bu yazımızda hamileler için güzellik önerileri ve hamilelikte cilt bakımı tüyoları ve muhteşem öneriler sizlerle...

  Hamilelikte kaçınılması gerekenler neler?

  Akne tedavisinde kullanılan ağızdan antibiyotiklerden kaçınmak gerekir. Eğer akne şiddetli ise hamilelik sırasında en güvenli kullanılan antibiyotik eritromisin olup ancak ağrılı durumlarda verilmelidir.

  Akne tedavisinde benzilperoksid ve salisilik asidin günlük kullanımından kaçınmak gerekir.Eğer dermatolog gerekli olduğunu ifade ederse sadece gerekli bölgeye sürülebilinir. Yeterli çalışma yapılmamıştır. Ancak bu maddelerin temizleme ürünlerinin içindeki varlığı,ürünün kullanımının ardından bol su ile cilt yıkandığı için kullanılmamasını gerekli kılmaz.

  Vitamin A ve retin–A ve retinoid gibi maddeler içeren yüz kremlerinin kullanımından kaçınılmalıdır. Bunlardan biri olan Roacuttane kullanımının ciddi doğum anomalilerine sebep olduğu gösterilmiştir.

  Alfa-hidroksi asid içeren yüz bakım kremlerinden kaçınmak gerekir.

  Tüy dökücü kremlerin kullanımı önerilmemektedir. Çünkü içerdiği kimyasal maddeler gözeneklerden girerek kıl foliküllerini tahrip etmektedir.

  Bronzlaştırıcı kremlerin ilk üç ay kullanımı önerilmemektedir.Bu kremlerin saatler boyunca cildin hava almasını engellediği ve cildi kuruttuğu bilinmektedir. Bebek üzerine zararlı etkileri yoktur.

  Saç bakım losyonları teorik olarak güvenli olmakla beraber cilt derisinden emilimleri mümkün değildir.

  [​IMG]

  Hamilelikte yapılması sakıncalı olmayanlar neler?

  Kullanılmasının ardından bol suyla durulanması kaydıyla oje çıkarmak amaçlı aseton kullanılabilinir.Kaliteli ojeler bir haftadan fazla tırnakta kalmamak kaydıyla kullanılabilinir. Ne oje ne de aseton tırnak yatağından emilmemektedir.

  Güneş koruyucu ürünlerin kullanımı sakıncalı olmadığı gibi tavsiye de edilir. Gebelikte yüz cildinin güneşten korunması gebelik maskesi olarak da bilinen melasma oluşumunu engellediği bilinmektedir. Özelikle çinko oksid, mikronize çinko oksid ve titanyum dioksid içeren güneş koruyucular daha az kimyevi madde içerdikleri için önerilmektedirler.

  Saç derisine hiç değmeden kullanılan saç boya ve parlatıcılarının sakıncası yoktur.

  Nemlendirici ve cildi yumuşatıcı yağ ve kremlerin kullanımımı önerilmektedir. Bunlar ciltteki gerilmeye bağlı kaşıntıyı azaltmakta ve cildin kurumasına engel olmaktadır.

  Eğer belirgin bir cilt probleminiz yoksa cildinizi temizleme sütü ile temizleyin ve geceleri nemlendirici, sabahları da güneş koruma özelliği olan nemlendirici kullanın.Kullandığınız tüm kremlerin A vitamini içermemesine dikkat edin.