Hamilelik Döneminde Size İyi Gelecek Besin Önerileri

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelik Döneminde Size İyi Gelecek Besin Önerileri
  Bayanlar özellik ile hamile kaldıklarında beslenmelerine son derece dikkat etmek zorundadırlar. Bayanın hamilelik döneminde yediği her şeyi aynı zamanda bebeğinde yediği unutulmamalıdır. Peki, Gebelik döneminde bizim için en sağlıklı ve faydalı besinler nelerdir?
  Bebek doğduğunda anne bebeği bir süre emzirmelidir. Hamilelik döneminde yenilen besinler ise bebeklerin emzirme döneminde aldıkları sütü daha faydalı hale getirebilmektedir. Daha besleyici, daha sağlıklı bir anne sütü için hamilelik zamanında bol miktarda protein tüketimi yapılmalıdır. Bu tüketimler genelde süt ürünleri üzerinden olur ise bebek için çok daha faydalı olacaktır. Yoğurt, süt, yumurta, peynir gibi besinlerin hamilelik döneminde tüketilmesi doğan bebeğe verilecek sütün çok daha besleyici ve faydalı hale gelmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda annenin hamilelik döneminde bol miktarda E,B ve A vitaminleri alması gereklidir. Hamilelik sırasında ki balık tüketimi ise doğacak olan bebeğinizin beyin ve zeka gelişimini çok iyi yönde etkileyecektir. Hamilelik zamanı tüketilmesi gereken besinler bebeğin gelişimi için çok önemli olacaktır.
  Bunların haricinde anne adayları genellik ile sütlerinin bebek için yetersiz olacağından korkmaktadırlar. Bunun en güzel çözümü ise yine ve yeniden doğanın içerisinde yer almaktadır. Bol miktarda soğan ve sarımsak tüketimi sayesinde anne sütünüz artacak ve bebeğinize yeteri kadar süt verebileceksiniz. Bunun dışında sebze yemeklerinize karabuğday eklemek veya beyaz buğdayı normal şekilde tüketmek (pilav vs gibi ) hamilelik döneminde sizler için çok faydalı olacaktır.
  Hamilelik sürecinde sütünüzü arttıracak besinler doğum sonrası bebeğinizi rahat ve sorunsuzca emzirmenizi sağlayacaktır. Belli vitaminler anne sütünü arttırmaya son derece yardımcılardır. Bu vitaminler ise soğan, sarımsak, kuşkonmaz ve balkabağında mevcuttur. Anne adayları doğum yaptıktan sonra çocukları emzirirken aşırı derece su kaybederler. Bundan dolayı hamilelik dönemlerinde olan bayana bol miktarsa su tüketmelilerdir. Her gün 1 adet maden suyu ise sizin için son derece faydalı olacaktır.  Bu konu hakkında da çok bilgi kirliliği var. Hamile kişiler abur cubur yemek yerine daha sağlıklı beslenmeyi tercih etmelidir.İyi beslenen bir anne adayının doğacak çocuğu da sağlıklı olacaktır.
   
Yükleniyor...