Hamilelik İlk Ay Belirtileri

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 7 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelik İlk Ay
  Hamilelik Belirtileri
  Hamilelik İlk Ay Belirtileri Nelerdir

  Hamilelik İlk Ay Belirtileri

  Hamile kalmak için çabalayan bir kadın adet gecikmesi olduğu gün istatistiksel olarak 4 haftalık hamiledir. Dolayısıyla hamilelik hakkında konuşurken 1, 2 ya da 3 haftalık bir hamilelikten söz edebilmek pek mümkün değildir. Ancak hamile kalındığı fark edildikten yani 4 haftadan sonra geriye doğru düşünülerek ilk 3 hafta hakkında konuşulabilir.

  Hamileliklerin Bir kısmı, ise testler ve doktor tarafından saptanır. Şüpheli ve olası belirtiler dediğimiz belirtiler, hekime gebelik teşhisinde yardımcı olur, fakat bunlar yüzde yüz güvenilir işaretler olarak değerlendirilemezler. Çünkü gebelik dışı bazı klinik tablolar da bu belirtilerin bir veya birkaçını verebilir. Birkaç belirtiyi bir arada görmedikçe gebelik teşhisinde kesin konuşmamak, bir süre daha beklemek daha doğru bir davranıştır. Çünkü gerçeğe dayanmayan bir teşhis çoğu zaman kadında ruhsal gerilim ve çöküntü yaratabilir. Bu nedenle kadının, son adet kanaması tarihi dâhil, verdiği bilgiler ve Kadın Doğum Uzmanının muayenesi diğer testlerle beraber değerlendirilmelidir. Erken gebeliklerin tanısı karın bölgesi fazla yağlı kimselerde ve muayenede kendini sıkmadan rahat durmayan hastalarda oldukça güçtür.

  Gebelikte İlk hafta hamilelik belirtileri Gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin belirtileri nelerdir?

  Bulantı ve kusma: Hamileliğin ilk haftasından itibaren görülmeye başlayan tipik hamilelik belirtisidir. Gebelerin pek çoğu, gebelik başlangıcında ilk haftalarda sabahları bulantıdan şikayetçi olurlar. Bulantının sabah hasta uyandığında görülmesi günün ilerleyen saatleri içinde azalarak kaybolması, gebeliğin tipik erken bulgularmdandır. Bazı kadınlarda bulantı dışında kusma veya kusacakmış gibi olma yakınmaları sıktır. Kusma bulantının adet kanaması gecikmesiyle beraber görüldüğü vakalar ilk önce gebeliği düşündürür.
   
Yükleniyor...