Hamilelik Nasıl Anlaşılır Kaç Günde Belli Olur

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 7 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelik Nasıl Anlaşılır Kaç Günde Belli Olur  Hamile olup olmadığınızı anlamak için çok uzun zaman geçmesine gerek yoktur.Spermlerin rahime yerleşmesinin ardından hemen hormonlar salgılanmaya başlar.Hamilelik İdrar testi ile 5 yada 6 gün içinde hemen belli olur.

  [​IMG]

  Adetinizin ilk gününden itibaren bir siklüs dönemi 28 gün yani 4 hafta olduğuna göre, beklenen adet 2 hafta geçmişse; SAT ilk gününden itibaren geçen süre toplam 6 hafta ettiği için gebelik 6 haftalıktır.

  Adet tarihinizin üzerinden 10 ila 15 gün geçmişse, sizde göğüslerde hassasiyet, psikolojik durumda karışıklık, üzüntü hali, belde kopacakmış regl olacakmış gibi bir ağrı söz konusu ise, mide bulantısı başladı ise, karnınız batmaya başladıysa. Kesin sonuç için eşinizi de yanınıza alarak gidip bir kan testi yaptırın. Çünkü en iyi ve en kesin sonucu kan tahlili ile alıcaksınız.Ayrıca Hamilelik kanda 21. günde öğrenilebilir 3 haftaya denk geliyor 3. haftada kan testiyle öğrenebilirsiniz.

  İlişkiden hemen sonra yapılan idrar testi doğru sonuç vermeyebiliyor.İdrar testinden doğru sonuç alabilmek için adet gecikmesinin ardından yani 1 ay sonra yapmak daha doğru olacaktır.İdrar testi, ancak gebeliğin var mı yok mu olduğunu tespit edebilirken, kan testi ise daha gebenin adet günü gelmeden ve gecikmeden kandaki gebelik hormonlarının artma seviyesini ölçer ve henüz gebenin günü geçmeden hormon seviyesinden gebe olup olunmadığını ortaya çıkarmaktadır.
   
Yükleniyor...