Hamilelik Sonrası Ciltte Oluşan Lekeler Nasıl Geçer

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 17 Ağu 2015 tarihinde açılan konu

 1. limon_maydanoz.jpg
  Hamile kadınların ortak sorunu hamilelik sürecinde ve hatta sonrasında ciltlerinde oluşan renkli (genellikle açık kahverengi) lekelerdir.

  Bu lekelere en çok yüz bölgesinde, boyun ve göğüs bölgelerinde rastlanmaktadır. Güneşe maruz kaldıkça lekelerin renginde koyulaşmalar görülür. Kışın ise daha az güneş ışığına maruz kalındığı için lekelerin rengi giderek daha açık bir hal almaktadır. Bu nedenle eğer bu lekelere sahip olmak istemiyorsanız güneş koruyucu krem kullanmadan güneşe çıkmayın demek ilk kuraldır.

  Gün ışığı, ciltteki pigmentasyonu artırır ve kalıcı hamilelik lekelerine sebep olabilir. Beyaz tenli bayanlarda hamilelik lekelerinin oluşma riski çok daha yüksektir.

  Hamilelik sonrası ciltte oluşan lekeler nasıl geçer diye soranlar için öncelikle bir cilt uzmanına görünmelerini tavsiye ederiz. Çünkü doktor tarafından hazırlatılan ve mucizeler yaratan karışım kremler mevcut. Bu kremler sayesinde cilt derisinin yenilenmesi ve alttan temiz ve lekesiz bir deri gelecektir.

  Diğer bir yöntem ise maydanoz suyu ile limon suyunun karışımıyla hazırlanan bir kürdür. Aynı orandaki maydanoz suyu ile limon suyunu karıştırıp lekeli bölgeye sürün. 15 dakika sonra cildi ılık su ile durulayın. Bu karışım hem hamilelik lekelerine hem de kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olacak mucizevi bir karışımdır.
   
Yükleniyor...