Hamilelikte diyet yapıp kilo verenler

'Kadınca' forumunda Esra Öztürk tarafından 23 Şub 2016 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelikte diyet yapıp kilo verenler
  Hamilelik dönemi anne adayları için uzun bir süreçtir. Hamile olduğunu öğrenen annelerde endişeli ve gergin bir dönem başlamaktadır. Ama bu durum her anne adayı için söz konusu değildir Hamilelik döneminde diyet yapılması çok uygun görülmemektedir. Bayanlar için en uygunu hamile kalmadan önce normal kilolarına gelmesidir. Hamilelik dönemi bir bayanın yaşayacağı en önemli ve özel süreçtir. Bir insanın çocuk sahibi olabilmesi hayatının en önemli ve özel aşamasıdır. Bu güzel ve özel durumunda belli bir zorlukları vardır. Anneler bu zamanlarında hep bebeğe hem de kendilerine iyi bakmak zorundadırlar.
  Hayatımızın hiçbir döneminde sorun olmaktan çıkmayan kilo, hamilelikte bize sorun olmuştur.


  Hamilelikte diyet yapıp kilo verenler.

  Her anne adayı gebelikte az veya çok kilo almıştır. Bu kilo alımı normalde olduğu gibi hamilelikte farklılık göstermektedir kimi çok kilo alır kimi az alır. Çünkü herkesin kendine özgü metabolizması vardır. Her insanın kendine özgü yaşam şekli vardır. Herkesin beslenme alışkanlığı değişiktir. Bu farklı durumlara birde gebenin yaşı, gebeliğin riski, bebeğin büyüme şekli eklenince kilo alıp verme durumu da oldukça değişiklik göstermektedir. Hatta aynı kadının başka gebeliği bile farklılık göstere bilmektedir. Diyetin kelime anlamı insanın forma girmesi, fazla kilolarını vermesidir. Eski kilolarına dönmek mevcut kilosunu devam ettirmek hamileler için geçerli değildir. Hamile bayanlar kendilerine bir beslenme düzeni yaparak, aşırı kilo almaktan kendilerini koruyabilir. Hamilelikte beslenirken asla besin çeşitlerinden uzak durmamaları gerekir.


  Hamilelik boyunca diyet şekli her şeyden gerektiği kadar yemek şeklinde olmalıdır. Hamileliğin ilk aylarında çoğu kadın zaten kilo vermektedir. Bazı anne adayları bulantı ve kusma şeklinde sıkıntı geçirdikleri için bu kilo kaybını yaşamaktadır. Fakat bu iyi olmamaktadır çünkü anne adaylarının 40 hafta boyunca düzenli kilo almalarının en uygun olduğu bilinmektedir. Sağlıklı gebelikte 13 kilonun üstünde alınması gerekmektedir. Daha fazla kilo alan anneler doğumdan sonra baya sıkıntı yaşamaktadır. Hamilelik boyunca aşırı kilo almamak için birçok yöntem vardır. Biraz bundan bahsedelim. Özellikle hazır gıdalardan uzak durmak fazla tatlı tüketmekten kaçınmak yeterli miktarda su içmek alınacak basit önlemlerden bazılarıdır.
   
Yükleniyor...