Hamilelikte Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 20 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelikte saç bakımı yapılışı  Hamilelik döneminde saç bakımı nasıl yapılmalı,hamile kadınlar saç bakımı yaptırıken nelere dikkat etmeliler hamile kadınlar saç kestirebilirmi yada saçlarını boyatabilirmi bu gibi soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.Yazımızda Hamilelik döneminde kuruyan, elektriklenen, kabaran ve şekle girmeyen saçlar için çözüm önerileri bulabilirsiniz.

  Hamilelik döneminde Saçlarınızdaki nem azalıp çok kuruduğundan elektriklenebilir.Saçlarınızı yatıştırmak ve nemlendirmek için birkaç damla tatlı badem yağına ihtiyacınız var! Badem yağını avucunuzun içine alın ve ovuşturarak dağıtın. Ellerinizi saç uçlarınıza sürün. Saçlarınızın renginin parladığını, elektriklenmenin giderildiğini hemen fark edeceksiniz.

  Özellikle hamilelikte Kabarık saçlar zor şekil alırlar Saçlarınız her zamanki haline dönene kadar saç kremi ve nemlendirici özellikli şampuan kullanabilirsiniz. Saç kremini sadece saç uçlarına sürmeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Ayrıca Hamilelikte ve emzirme döneminde saç dökülmesi yaşayabilirsiniz, telaşa kapılmayın! Doktorunuzun kontrolünde vitamin ve mineral desteği alabilirsiniz.Dalgalı saçlarınız hamilelik sırasında şekle girmiyorsa gece uyumadan önce saçlarınızı 3 ya da 4 parçaya ayırıp örün.Saçlarınız eskisi gibi pürüzsüz görünmüyorsa ısıya karşı koruyucu saç bakım ürününü saçınıza uyguladıktan sonra çok sık olmamak şartıyla saç düzleştirici alet kullanarak şekil vermeyi deniyebilirsiniz.

  [IMGALT=https://www.forumdaslar.com/upl/uploads/hamilelikte-sacakimi-95019.jpg]hamilelikte-sacakimi-95019[/IMGALT]
   
Yükleniyor...