Hamilton Adası Hakkında Bilgi

'Sorun Cevaplayalım' forumunda csberk767 tarafından 28 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hamilton Adasının konumu ve özellikleri

  Bermuda , tam adıyla Bermuda Adaları (diğer adıyla Somers Adaları), Atlas Okyanusu'nda, ABD'nin doğu (Kuzey Carolina eyaletindeki Hatteras Burnunun yaklaşık 900 km doğusunda) ve Karayipler'in kuzey açıklarında bir takımadadır. İngiltere'nin (Birleşik Krallık) denizaşırı topraklarından biridir. Ana ada olan Bermuda Adası dahil yedi ana ada ile 150 küçük ada ve kayalıktan oluşur. Toplam yüzölçümü 53,3 km²'dir. Başkenti Hamilton 'dur, nüfus 65.000 civarındadır.

  Bermuda, yeryüzündeki mercanadaları içinde, Kuzey Kutbu'na en yakın olanları içinde yer alır. Takımadadaki en yüksek nokta, deniz seviyesinden 79 m yükseklikteki Town Hill'dir. İklim ılıman, nemli ve yumuşaktır. En sıcak ay olan Ağustos'ta gündüz sıcaklığı ortalama 30 °C'ye çıkar, en soğuk ay şubatta ise sıcaklık ortalama 20 °C’dir. Yağış yıl içinde düzenli bir biçimde dağılmışsa da, içme suyu bütünüyle yağmurlardan sağlandığı için, zaman zaman baş gösteren kuraklık tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Nem oranı yüksektir.
  Bermuda'nın nüfusu 1931–70 arasında hızlı bir artış göstermiş, ancak 1970'lerin sonunda bu gelişmenin yavaşlaması ve başka ülkelere göçün ortaya çıkmasıyla yıllık nüfus artışı yavaşlamıştır. Nüfusun % 54,8’ini siyahlar, % 34,1’ni beyazlar oluşturur. Beyazlar İngilizler ile 19. yy. adaya getirilen Portekizli işçilerin soyundandır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Tem 2014
 2. Cevap: Hamilton Adası Hakkında Bilgi

  Hamilton, Atlas Okyanusunun batısındaki İngiliz kolonisi Bermuda'nın başkentidir. Adadaki dokuz yönetim biriminden biridir. 1790'da kurulan Hamilton 1815'te başkent oldu. 1897'de kent statüsü kazandı. Şu anda dünyanın en önemli limanlarına sahiptir. Avustralya kıtasının kuzeyinde yer alan bu adaya uçakla ve deniz yoluyla ulaşmak mümkündür.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Tem 2014
Yükleniyor...