Hangi Karakter Hangi Hastalığa Sebep Oluyor?

'Sağlık Rehberi' forumunda Blue tarafından 27 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Hangi karakter, hangi hastalığa sebep oluyor?


  Düşüncesiz misiniz, endişeli misiniz yoksa ketum musunuz? Eğer bu tür karakteristik özellikleriniz çok ağır basıyor, hayatınızı çok etkiliyorsa durun ve bir daha düşünün. Çünkü yapılan araştırmalara göre kişiliğimiz yaşam çizgimizi oldukça etkiliyor.  Son günlerde yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuç şu: 'Karakterimiz yaşam çizgimizle alakalı önemli ipuçları veriyor.' Kişiliğimiz ve hayata bakışımız vücudumuzu etkiliyor. Hatta araştırmalar öyle ileriye gidiyor ki kişiliğimize göre yakalanacağımız hastalıkları tahmin etmek bir yana dursun nelerden ölebileceğimizi dahi bir çırpıda söyleyiveriyor.

  İşte karakterinize bakarak sizi bekleyen tehlikeleri ortaya çıkaran araştırma sonuçları...

  ENDİŞELİYSEK

  Kaygı bozukluğu olan ve en küçük olaydan dahi endişeye kapılan insanlarda tansiyon hastalığı daha fazla görülüyor.

  AGRESİFLERE

  Sinir, kalbi yoruyor... Kendilerine yapılan kötülüğü unutmayan, düşmanlık besleyen agresif insanlar hayatları boyunca ciddi kalp rahatsızlıklarıyla karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar, agresif insanların psikolojik ve ruhsal hastalıklara daha yatkın olduklarını belirledi.

  UTANGAÇLAR
  Sosyal ortamlarda kendilerini rahat hissetmeyen utangaç insanlar virüs kapmaya daha açıklar. Bu kişilerin bakterilerle ve virüslerle savaşma güçlerinin düşük olduğu da araştırma sonuçlarından bir diğeri.

  İYİMSERLERE
  İyilik uzun yaşatıyor.. Başına gelen her türlü olumsuzluğa rağmen olaylara hep iyi bakmayı bilen insanlar kötümser kişilere göre 7,5 yıl daha uzun yaşıyor.

  KÖTÜMSERLERE

  En mutlu anında dahi her şeyin en kötü yönünü görmeyi alışkanlık haline getirmiş insanların olumlu insanlara göre erken ölme oranları yüzde 19 daha fazla. Kötümserlerin Parkinson hastası olma riskleri de çok yüksek.

  SIR TUTAR MIYIZ?
  Bazımız ketum olarak bilinir herkesçe... Uzmanlar, devamlı başkalarının sorunlarıyla boğuşan ve kendi dertlerini içine atan kişilerin kanser ve kalp krizi riskiyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

  İNSAFLIYSAK Karşısındaki insana karşı insaflı davranan ve affetmeyi bilen kişiler daha uzun yaşıyor.

  DIŞA DÖNÜK KİŞİLER
  Gezmeyi, sosyal ortamlarda bulunmayı seven dışa dönük insanların kalp hastalıklarına yakalanma riskleri daha düşük. Bu tip insanlar hastalıklarla kolay mücadele ederek, daha çabuk iyileşebiliyor. Fakat bunun yanında araştırmalara göre obez olmaya en açık karakter tipi de bu kişilerdir.

  NEŞELİ OLANLAR

  Araştırmanın en şaşırtıcı sonuçlarından birisi de; 'espri yeteneği ve neşeli olmak uzun yaşamakla ters orantılı'. Aileleri ve çevreleri tarafından neşeli olarak tabir edilen kişilerin diğer insanlara göre ergenlik döneminde ölme oranları daha yüksek. California Üniversitesi'nden araştırmacılar neşeli insanların hayattaki tehlikeleri görmezden geldikleri için erken ölme riskiyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti
   
 2. Cevap: Hangi Karakter Hangi Hastalığa Sebep Oluyor?

  Son madde çok etkileyici.:(
  Genel olarak durumum hiç iyi değil canım her kategoriden birer parçayla ben kesin kalpten giderim uzun sürmez.. :)
   
 3. Cevap: Hangi Karakter Hangi Hastalığa Sebep Oluyor?

  İYİMSERLERE
  İyilik uzun yaşatıyor.. Başına gelen her türlü olumsuzluğa rağmen olaylara hep iyi bakmayı bilen insanlar kötümser kişilere göre 7,5 yıl daha uzun yaşıyor.


  Fazla yaşamak hiç gerek yok bence...
   
 4. Cevap: Hangi Karakter Hangi Hastalığa Sebep Oluyor?

  Aslında hepsinden bir parça almışım fakat en yakın seçenek sanki

  KÖTÜMSERLERE
  En mutlu anında dahi her şeyin en kötü yönünü görmeyi alışkanlık haline getirmiş insanların olumlu insanlara göre erken ölme oranları yüzde 19 daha fazla. Kötümserlerin Parkinson hastası olma riskleri de çok yüksek.

  :(
   
 5. Cevap: Hangi Karakter Hangi Hastalığa Sebep Oluyor?

  Güzel şeyler düşünelim güzel olsun, yapılan araştırmalarda kötüyü düşünmek ve beklemek kötü olaylara davetiye çıkarıyormuş. Hayat ne kadar can sıkıcı olsada mutlaka iyi yanlarını düşünmeli ve kendimizi hastalıklardan uzak tutmalıyız. Unutun bu yazılanları hayata gülücükler dağıtın arkadaşlar :f40:
   
Yükleniyor...