Harita

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Destina tarafından 2 Oca 2009 tarihinde açılan konu 1. Adam bir haftanın tüm yorgunluğundan sonra pazar sabahı kalktığında tüm haftanın yorgunluğunu çıkartmak için eline gazetesini aldı ve bütün gün evde oturup miskinlik yapacağını düşündü. Tam bunları düşünürken oğlu koşarak geldi ve ne zaman sinemaya gideceklerini sordu. Baba oğluna söz vermişti, bu hafta sonu sinemaya götürecekti ama hiç dışarıya çıkmak istemediği için bir bahane uydurması gerekiyordu.
  Gazetenin promosyon olarak verdiği dünya haritası gözüne ilişti. Önce dünya haritasını ufacık parçalara ayırdı ve sonra oğluna verdi. Eğer bu haritayı düzeltebilirsen seni sinemaya götüreceğim dedi ve en iyi coğrafya profesorünün bile bu haritayı akşamdan önce birleştiremeyeceğini düşünüp rahatladı. Aradan 10 dakika geçti geçmedi oğlu koşarak babasının yanına geldi ve haritayı düzelttim artık sinemaya gidebiliriz dedi. Adam önce inanamadı ve haritayı görmek istedi. Gördüğünde hayretler içerisindeydi, harita en küçük bir yanlış olmaksızın birleştirilmişti. Merakla oğluna bunu nasıl yaptığını sordu. Çocuğun cevabı herşeye yeterdi:
  Haritanın arkasında bir insan resmi vardı.
  INSANI DÜZELTTİĞİM ZAMAN DÜNYA KENDİLİĞİNDEN DÜZELMİŞTİ...
   
 2. Cevap: Harita

  Çocuğun farkında bile olmadığı bu mesaj gerçeğin ta kendisi :f40:
  Her insan kendinden sorumlu olduğunu bilse ve öyle davransa bunu hepimiz yapsak o zaman dünyada ne kimsesiz çocuk yurtları kalır, ne karakollar, ne de hapishaneler, ne hırsızlık kalır ne soysuzluk ama önce insanı düzeltmek lazım... Ne kadar zor görünüyor değil mi? :(
   
 3. Cevap: Harita

  ewt hazancım senle aynı fikirdeyim
   
 4. Cevap: Harita

  [ı]ınsanı düzelttiğim zaman dünya kendiliğinden düzelmişti... [/ı]
   
 5. Cevap: Harita

  ayyy çok güsel demişşş..
   
 6. Cevap: Harita

  Aferin o çocuğa umarım bu hayatta bir insanı düzeltme şansı olur ...
   
Yükleniyor...