Hasan Kaçan Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Merve tarafından 15 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hasan Kaçan Hayatı, Fotoğrafları

  Hasan Kaçan Hakkında Bilgi ve Resimleri

  Hasan Kaçan, 1955 Kayseri doğumlu. Türk karikatürist, dizi ile film oyuncusu ve film yapımcısı.
  1955 yılında Kayserinin İncesu ilçesinde doğmuştur. Daha sonra çok küçük yaşta ailesiyle Kayseri;den İstanbul;a gelmiştir. Ortaokul yıllarında Oğuz Aral;la karşılaşmasıyla hayatı farklı bir yöne girmiştir. O dönemdeki mizah anlayışını 15 yıl boyunca Gırgır dergisinde sergileyen Kaçan, gelişiminde Aral;ın rolünü her fırsatta vurgulamıştır. Ailesinin de, Hasan Kaçan;ın mizah anlayışındaki rolünün yadsınamaz olduğunu Kaçan vurgulamayı ihmal etmemiştir.
  Gırgır;dan sonra yine dergi ve gazetelerde karikatürler çizen Kaçan, televizyon ve sinemada da kendini göstermiştir.
  Gırgırda çizdiği bant karikatürleri Eşşek Herif ve Cork en sevilen bant karikatürler arasına girmiştir. Ayrıca 90lı yıllarda köşe yazarlığı da yapmıştır. Ekmek Teknesinde Heredot Cevdet tiplemesini canlandırmıştır. Ayrıca Eşref Saati dizisinde de Kaptan Küstü karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. Şu sıralar vizyona girecek olan A.R.O.G filminde de yer almaktadır.
  Daha önce sol fikirleri benimserken 90lı yıllarda İslami bir çizgi seçmiştir. Aynı dönemde Keskin Ustura adlı bir mizah dergisini çıkarmıştır. 5-10 temmuz 2008de, temsili Nasreddin Hoca görevini yapmıştır. Ayrıca; Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör gibi dizilerin yapımcı ortaklarındandır.


  alıntı


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...