Hayvanlar Nerelerde Yaşarlar

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 16 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hayvanlar Genelde Nerelerde Yaşarlar  Hayvanlar karada ve suda yaşarlar Ayrıca hem karada hem suda yaşayan bir çok hayvan türü vardır.Bu hayvanlar hakkında sizlere kısa bilgiler hazırladık umuyorum yararı olacaktır. Gerekli bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz..


  Karada Yaşayan Hayvanlar

  At, Atgiller (Equidae) familyasına dahil otçul bir memeli hayvan. Evcilleri olduğu gibi, Amerikan bozkırlarında Mustang ve Altay dağlarının her iki yanındaki açık arazilerde Prezevalski” denen yabani atlar sürüler halinde yaşar. En meşhur at türleri Arap, İngiliz ve Midillidir. Midilli

  [​IMG]

  Suda yaşayan hayvanlar

  Suda yaşayan yüzlerce hayvan türü vardır. Bunların başında balıklar gelir. Balıklar deniz , göl ve akarsularda yaşar. Suda yaşayan memeli hayvanlar da vardır. Köpek balıkları , balinalar , yunus balıkları suda yaşayan memelilere örnektir.

  [​IMG]

  Algler,Amfibyumlar,Balıklar,Su bitkileri,Dallı bacaklılar,Deniz memelileri,Denizanaları,Derisidikenliler
  Knidliler,Su sürüngenleri,Yumuşakçalar

  Hem Karada Hem Suda Yaşayan Hayvanlar;

  Bu hayvanlar yaşamlarının bir bölümünü karada bir bölümünü de suda geçirir. Su kaplumbağası , kurbağa , su yılanı , timsah , kaz , ördek , martı , pelikan , karabatak ve penguen hem suda hem de karada yaşayan hayvanlardır.
   
Yükleniyor...