Heinrich Rudolf Hertz Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 21 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Heinrich Rudolf Hertz Kim
  Heinrich Rudolf Hertz Hakkında Bilgi

  Heinrich Rudolf Hertz Berlin Üniversitesi'nde Helmholtz ve Kirchoff'un yönetimi altında fizik çalıştı.
  Heinrich Rudolf Hertz 1885'de Karlsruhe Üniversitesi'nde Fizik Profesörü unvanını aldı.

  Heinrich Rudolf Hertz 1888'de kendisinin en önemli başarısı olan radyo dalgalarını keşfetti.Heinrich Rudolf Hertz 1889'da Bonn Üniversitesi'nde fizik profesörü olan Rudolf Clausius'un yerine geçti.

  Heinrich Rudolf Hertz Katot ışınlarının belli metal filmlerden geçişini içeren deneyleri, katot ışınlarının parçacık olmaktan çok dalga tabiatlı oldukları sonucu doğurdu. Heinrich Rudolf Hertz Radyo dalgalarının keşfi, oluşumlarının gösterilmesi ve hızlarının tayini Hertz'in çok sayıdaki başarılarından bazılarıdır.

  Bir radyo dalgasının hızının ışık hızı ile aynı olduğunun bulunmasından sonra, Hertz, radyo dalgalarının ışık dalgaları gibi yansıma, kırılma ve girişim yapabildiklerini gösterdi. Heinrich Rudolf Hertz Kısa yaşamı boyunca bilime birçok katkı yaptı. Saniye başına titreşim olarak tanımlanan hertz, onun ismi ile anılmaktadır.Heinrich Rudolf Hertz Yapmış olduğu deneylerde laboratuvarlarının bir tarafındaki elektrik kıvılcımının yaymış olduğu manyetik dalganın bir tel halka tarafından hissedildiğini gözlemledi.

  Heinrich Rudolf Hertz Elektromanyetik ışımının başka bir türü olan radyo dalgalarının varlığını kanıtladı. Işığın toplanıp yansıtıldığı gibi radyo dalgalarının da aynı şekilde işlev gördüğünü gösterdi. Hertz'in yapmış olduğu çalışmalar, Maxwell'in daha önce ortaya attığı, elektromanyetik dalgaların elektrik dalgalarıyla aynı davranışları gösterdiği biçimdeki kuramını kanıtlamış oldu.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Şub 2012
Yükleniyor...