Hıçkırık Geçirme Yolları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 9 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hıçkırık Geçirme Yolları Nelerdir


  Bazen öyle müzdarip oluruzki hıçkırık yüzünden nasıl geçireceğimizi şaşırır denemedik yol bırakmayız.Konumuzda Sizlere Hıçkırık Geçirme Yollarından bahsetmek istiyoruz kısaca bu bilgileri dikkatlice okursanız Hıçkırık problemi ile karşı karşıya kaldığınızda nasıl davranacağınızı neler yapabileceğinixi bilerek hareket edebilirsiniz.

  Öncelikle Hıçkırık nedir öğrenelim;Hıçkırık Diafram kasının irrite olması sonucunda ani diafram hareketi ile nefes alınır ve bu sırada epiglot aniden kapanır ve nefes alış kesilir. Bu sırada tipik hıçkırık sesi olur. Kısa süreli hıçkırıklar sorun yaratmazken uzun süren hışkırıklar kişide yorgunluk bitkinlik yemek yeme su içem sorunları oluşturabiliyor.

  Hıçkırığı Geçirmek için basit önlemler şöyledir;

  Basit tedbirler şunları içerir:Birinci önlem bir bardak suyu yavaş yavaş ve nefes almadan içmeyi deniyebilirsiniz.
  Daha sonra yine geçmediyse hıçkırığınız buzlu suyu yavaş yavaş içmeniz öneriliyor.Ayrıca toz şekeri susuz yutmayı deniyebilirsiniz.Ayaklarnızı dizinizi karnınıza çekme yi denemeniz önerilir.Kısa kısa nefes alıp vermek nefesinizi belirli süre tutup tutup bırakmak bu önlemler hıçkırık geçirmek için basit olan önlemlerdir.