Hint makyajı nasıl yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 29 Nis 2014 tarihinde açılan konu

 1. Dünyanın en ünlü makyajı arap ve hint kadınlarına ait sanırım iki ülkenin kadınları da makyajları ile adından sıkça bahsettiriyor. Arap makyajının yapımını daha önce anlatmıştık. Şimdi ki yazımızda Hint makyajının yapımı hakkında küçük ipuçları verelim.

  Hint makyajına başlamadan önce söylemeliyiz ki Hint kadınları yaptıkları makyaj kadar taktıkları takılarla da göz kamaştırıyorlar.

  Hint Makyajına cildinize uygun sıvı fondöten ile başlıyoruz. Sıvı fondöteni yüzünüze, alnınıza ve boynunuza renk farkı olmayacak şekilde uygulayın. Bu işlem sırasında oldukça özenli olun ki yüzünüzde çizgi ve kırışıklıklar kalmasın.

  Daha sonra hafif renkte bir kapatıcı ile yüzünüzde öne çıkmasını istediğiniz yerlere uygulayın. Bu sayede Hint kadınlarına daha çok benzeyebilirsiniz...

  Şimdi sıra kaşlara geldi. Kaşlarınızı kalem ve kaş farı ile düzgünleştirin ve şekil verin. Kahverengi tonlarındaki farınızı göz kapaklarınızda derinlik yaratacak şekilde uygulayın birazda burnun iki yanına sürün ki burnunuz daha küçük görünsün.

  Beyaz bir far yardımıyla gözlerinizi öne çıkarmak için kaş kemiğinizin üzerine kaşlarınızın hemen altına aydınlık verin.

  Hint bayanların iddialı renklere hayran olduğunu unutmayın ve parlak altın sarısı renginindeki göz farını kirpik hizasında sürün. Koyu kahve tonuyla gölgelendirme yapın. Şimdi sırada alt kirpik hizasını kahverengi far ile boyama var. Eğer gözleriniz küçükse büyük görünmesi için beyaz sürme ile alt kirpiklerin iç kısmını boyayın. Böylece gözleriniz olduğundan daha iri görünecektir.

  Eyeliner ile kuyruklu bir çekim yapın alt kirpik diplerini ise siyah göz kalemi ile koyu bir şekilde boyayın. Rimel ve kirpik kıvırıcı ile makyajınızı tamamlayın.
  hint_makyaji.jpg
   
Yükleniyor...