Hırsızlık İle İlgili Ayetler

'Ayetler ve Hadisler' forumunda YAREN tarafından 27 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kuranda geçen hırsızlık ile ilgili ayetler,hırsızlık ile ilgili ayet,hırsızlık hakkında ayet,hırsızlıkla ilgili ayetler

  - Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık Allahdan bir ceza olarak ellerini kesin. Allah daima üstündür, hikmet sahibidir.

  – Sonra onların bütün hazırlıklarını görünce, su kabını kardeşinin yükünün içine koydu. Sonra bir tellal şöyle bağırdı: “Hey kervan! Siz hırsızsınız, hırsız!

  – “Allaha yemin ederiz ki, dediler, “Muhakkak siz de anlamışsınızdır ya, biz buraya fesat çıkarmak için gelmedik. Biz hırsız da değiliz.

  – Dediler ki: “Eğer o çalmışsa, daha önce bunun kardeşi de çalmıştı. O vakit Yusuf bunu içine attı, onlara hiç belli etmeden: “Siz çok fena bir mevkidesiniz, ne sıfat verdiğinizi Allah çok iyi biliyor dedi.

  – “Siz dönün de babanıza deyin ki: Ey babamız! İnan ki, oğlun hırsızlık yaptı. Biz ancak bildiğimize şahitlik ediyoruz. Yoksa gaybın bekçileri değiliz.

  – Ey Peygamber! İnanmış kadınlar sana gelip Allaha hiçbir şeyi ortak koşmamaları, hırsızlık etmemeleri, zina etmemeleri, çocuklarını öldürmemeleri, elleri ile ayakları arasında bir iftira uydurup getirmemeleri, iyi bir işte sana karşı gelmemeleri hususunda sana beyat ederlerse onların beyatlarını al ve onlar için Allahtan mağfiret dile. Şüphesiz Allah, çok bağışlayan, çok merhamet edendir.
   
Yükleniyor...