Hz Yusuf Rüyada Görmek

'Rüya Tabirleri' forumunda Aysell tarafından 4 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Rüyada Hz.Yusuf'u görmek
  Rüyada Hz.Yusuf'u görmek ne demek


  Rüyada Hz.Yusuf'u görmek ne anlama gelir

  Rüyada Hz. Yusufu gören kadın,bekârsa evlenir, fakir ise zengin olur, dünya ve ahirette akıbeti güzel olur.

  Küçük bir çocuk rüyada Hz. Yusufu görse, o çocuğun erkek kardeşleri arasında nasibi azalır, sevinci yanda kalır.

  Rüyada Hz. Yusufu (a.s) gören kimse hakkında yalan söylenir, zulme uğrar, hapsedilir ve ona sıkıntı ve meşakkat erişir, sonra bir mülke mâlik olur, itibar kazanır, çocuğu olur, akrabaları ona saygı gösterir.

  Bir kimse rüyada Hz. Yusufu görse, kardeşlerinin yapacakları bir hileden dolayı zor durumlara düşer, ailesinden uzaklaşır ve yabancı bir yerde hayra erişir; eğer hapis ise, buradan kurtulur, düşmanlarına galip gelerek onlardan saygı görür.

  Bir kadınla evlenmek isteyen kimse, rüyada Hz. Yusufu (a.s) görse, muradına nail olur.

  Rüyada Hz. Yusufun (a.s) gömleğini görmek, üzüntü ve kederin gitmesine ve hastalıktan şifa bulmaya; bu gömlekte kan varsa, ayrılığa ve hapse girmeye; eğer gömlek yırtıksa, bir şeyle itham edilmeye işarettir.

  Rüyada Hz. Yusufun (a.s) yattığı hapishaneyi görmek, sıkıntı halindeki kimsenin mülke kavuşmasına, korkan kimsenin bundan emin olmasına, yoksul için zenginliğe işaret eder.

  Rüyada Hz. Yusufu (a.s) görmek, hakkında hile yapılmasına, bir akrabasının iftirasına uğramaya, aile ve akrabasını kaybetmeye, sonunda muradına ermeye işarettir.

  Rüyada Hz. Yusufu (a.s) görmek, bir kadın yüzünden bir kedere düşüp sonunda esenliğe çıkmaya, birçok hayır görmeye, mülk ve saltanata, bolluktan sonra kıtlık görmeye, bunun ardından hayırlı ve saadetli döneme girmeye işarettir.

  Bazen rüyada Hz. Yusufu (a.s) görmek, hapse girmeye, yetkin bir rüya yorumcusu olmaya, düşmanına karşı zafer bulup onun kusurunu affetmeye, ona iyilikte bulunmaya, sulama kanalları açmaya, ülkeyi bayındır hale getirmeye, ölüleri bir şehirden diğer bir şehre nakletmeye işaret eder.

  Bazen Hz. Yusufu gören kimse için,harikulade bir şey meydana gelir.

  Bir kadın rüyada Hz. Yusufu görse, elindeki nimeti gider ve gözü kör olur, saygın bir kimseye âşık olur, hatasını anlayıp tövbe ve istiğfar eder, Cenâb-ı Hak tövbesini kabul eder ve maksadına kavuşur.

  Alıntı
   
Yükleniyor...