İbrahim Tatlısesin durumu nasıl

'Haberler' forumunda Wish tarafından 15 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. İbrahim Tatlısesin son durumu
  İbrahim Tatlıses'in sağlık durumu

  [​IMG]

  Maslak'ta uğradığı silahlı saldırı sonucunda başından ağır yaralanan İbrahim Tatlıses'in kaldırıldığı hastanede ameliyatını gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, Tatlıses'in yoğun bakımda yatmaya devam ettiğini söyledi. Kafa içi basıncı düşürmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını aktaran Elmacı, "Saat 10'da kontrol tomografisini çektik. Tomografi öncesine göre gayet iyi, kafa içi basıncı bizim istediğimiz düzeyde devam ediyor. Planımız kendisini uyutarak sabaha kadar ulaşmak. Yarın sabah tekrar tomografi göreceğiz. Onun sonucuna göre de uyandırmaya çalışacağız." diye konuştu.

  Tatlıses'in hayati tehlikesinin azalarak devam ettiğini dile getiren Elmacı, "Kalıcı bir hasar olabilir. Bugün için hayati riski kaldırmayı amaçlıyoruz. Yaptığımız ameliyat kalıcı hasarı da önlemeye dönük bir ameliyattı. Onu birlikte göreceğiz. Bize geldiğinde sol tarafında tamamen felç vardı. Bu olayın ilk olduğu saatlerde şuuru açıktı ama yarım saat içinde uyandırılma zorluğu başladı." şeklinde konuştu.

  "Konuşmasıyla ilgili bir sorun yaşar mı?" şeklindeki soruya Elmacı, "Konuşma güçlüğü olacağını zannetmiyorum. Beyin hasarının olduğu taraf bu konuşmayı kontrol eden taraf değil. Konuşma güçlüğü olacağını düşünmüyorum. Ama kuvvet kaybı olabilir. Görünüm acısından bir sorun yok." ifadesini kullandı.

  "Hayati tehlikeyi atlatırsa bir felç durumu olabilir mi?" yönündeki soruya ise İlhan Elmacı şöyle karşılık Verdi: "Olabilir. Olay olduğunda bir felç oluştuğu için ona bağlı hasar olabilme ihtimali var. Hastanın ameliyata nasıl girdiği çok önemli, o bakımdan şüphelerim var. Önce hayati riskle mücadele etmek gerekiyor. Sonar vücut fonksiyonlarını nasıl düzeltiriz, onu düşünmemiz gerekiyor."
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Mar 2011
 2. Cevap: İbrahim Tatlısesin durumu nasıl

  haberleri dinlediğimde yazık diyorum bu kadar olmaz doğru düzgün haber yapsınlar sevenlerini üzmesinler
   
Yükleniyor...