İbrahim Tatlısesin sağlık durumu

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 14 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. İbrahim Tatlıses son durumu
  [​IMG]
  İbrahim Tatlısesin sağlığında son durum

  Sanatçı İbrahim Tatlıses'in Kağıthane Sanayi Mahallesi'nde silahlı saldırıya uğradığı öğrenildi. Uğradığı silahlı saldırı sonucu başından yaralanan ve ameliyat olan İbrahim Tatlıses, hayati tehlikeyi büyük oranda atlattı ancak tehlike hala devam ediyor. Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. İlhan Elmacı, "Hayati tehlikesi devam ediyor. İlk geldiği duruma göre daha iyi. Felç kalma durumu var. Konuşmasıyla ilgili bir sorun yok. Hareketleri konusunda bir sorun yaşayabilir. Hayati risk hala birinci önceliğimiz." dedi.

  Vurulduğu anda İbrahim Tatlıses'in bilinci açıktı. Kesik kesik ama düzgün şekilde 'Olur mu yaaa? Olur mu hiç?' diye art arda tekrarlıyordu. Mermi, başının yanından girip çıkmıştı. Tatlıses, tomografide doktorun 'Elimi sık, ayağını tut' gibi sorularına tepki vermiş. Şoförü şans eseri isabet almamış.

  Doktorları, Tatlıses'in beyninde hasar olduğu için bir müddet uyutulacağını, kesin sağlık durumunun ilerleyen günlerde belli olacağını söyledi.

  Tatlıses'i ameliyat eden doktorlar şu açıklamayı yaptı: "Gece saat 1 sularında, sağ kafa kemiklerinde, beynin ön ve yan kemiklerinde parçalı kırıklar, beyin zarında ciddi bir hasar, beyinde ciddi bir kanama söz konusuydu. Tüm bu dediğimiz sorunlar ameliyatla ortadan kaldırıldı. Ciddi bir yaralanmada hayati risk yüksektir. Zamana ihtiyaç vardır. Biz ameliyatı gerçekleştirdik. Kafa için basıncı artırmak için çaba sarf ettik. Kafa kemiklerini de geçici bir süre için karın içine gerçekleştirdik. Tomografi çekiyoruz. Bizim ön görümüz 24 saat uyutulması. Bir kurşun girişi ve çıkışı var. Beyin kemiklerinde kırıklar var. Kurşunun giriş deliği beynin sağ yan tarafında öndedir.

  Ameliyata aldığımızda uyandırılma sorunu içerisindeydi. Ayrınca sol tarafında felç vardı. Müdahalemiz kalıcı hasarı önlemektir. 24 saat süremiz var arada tomografilerle göreceğiz zaman içerisinde planımız değişebilir.

  Üç ayrı operasyon söz konusu değildir. Tek operasyon yapılmıştır. Şu anda bir kanaması yok. Ameliyata girdiğimizden daha iyi bir orandayız. Hayati risk var. Ama ilk ameliyata girdiğimizden daha iyi noktadayız."

  Kaynak
  HaberAktüel​
   
Yükleniyor...