İdeal Bebek Odası Nasıl Olmalı

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 18 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. İdeal Bebek Odası Nasıl Olur?  Dünyaya gelecek bebeğinizin odası hem sağlığı hem rahatlığı açısından çok iyi tasarlanmış bir oda olması gerekiyor.Bebek odası dekorasyonunda herşey en inc eayrıntısına kadar düşünülmelidir.Duvarda kullanılan boya malzemesinden tutun alınan tüm eşyaların bebeğinize zarar vermeyeceğinden emin olmalısınız.Bebek odası dekorasyonunda kullanılacak mobilyaların türü alınan bebek giysilerinin kumaşlarının özellikleri çok önemlidir.

  Bebeğinizin odasında mutlaka bir pencere olması gerekiyor bu ayrıntıyı gözden kaçırmayın.Güneş alan bir oda tercih ederseniz bebeğiniz için daha ideal olacaktır.

  Bebeğinize zarar vermeyecek mobilya ve tekstil ürünleri tercih edilmeli.Bebek odasında lullanılacak halılar içlerinde miroorganizmalar bulunduracağından mümkünse bebek odalarınd alaminant parke kullanmayı tercih edin.Bebek odasında büyük metal mobilya bulundurmamaya özen gösterin.Bu eşyalar manyetik alan üretirler ve bebeğinizin kendini yorgun hissetmesine sebeb olur.Bebek odalarında kullanılcak mobilyaların yumuşak dokulu olmasına dikkat edin.Bebek odasının aydınlatması kuveetli olmamalıdır odanın renginin mavi yada yeşil gibi sakinleştirici renklerle boyanması tercih edilmelidir.

  Bbeek odalarına yerleştirilen monte edilen mobilyalar mutlaka güzelce temizlenmelidir.Bebek odasına mobilya alırken bebeğinizin büyüdüğünde ona oyun odası kalıp kalmayacağına dikkat etmeniz gerekiyor.Yukarıda anlatıldığı şekilde bir bebek odası dekore ettiğinizde yeni doğacak bebeğinizin odası hazırdır demek ileride eksikleri oldukca odanın alırken yine bu ayrtınlara dikkat edilmesi çok önemli.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/bebek-odasi-28420.jpg]bebek-odasi-28420[/IMGALT]
   
Yükleniyor...