İdris Naim Şahin Nereli

'Biyografi' forumunda Bella tarafından 22 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. İdris Naim Şahin Doğum Yeri,


  İdris Naim Şahin Hakkında Kısa Bilgi,

  İdris Naim Şahin

  Doğum Tarihi : 1 Haziran 1956,
  Doğum Yeri : Ünye, Ordu, Türkiye
  İdris Naim Şahin ;Türk siyasetçi. 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde İçişleri Bakanlığı görevini yürütmektedir.

  İdris Naim Şahin Hakkında Kısa Bilgi:
  1976 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ordu İl Maiyet Memurluğunu müteakip 1980 yılında Kaymakam oldu. Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrekani, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı ilçelerinde kaymakamlık yaptı. TODAİE Kamu Yönetimi Uzmanlık Programını bitirdi. 1989 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi oldu.

  [​IMG]

  1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı. Belediyenin personel, idari, hukuki, sosyal ve kültürel hizmet birimlerinin yönetiminde bulundu. 1999 yılından itibaren İBB Başkan Danışmanlığı, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörlüğü ve İBB Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. İOOHDK Üyeliği, Türkmenistan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Ordulular Birliği Hizmet Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve yöneticilik yaptı.

  [​IMG]

  AK Parti'nin Kurucuları arasında yer aldı. 3 Kasım 2002 ve 22 Temmuz 2007 Milletvekili Seçimleri'nde İstanbul Milletvekili olarak Parlamentoya girdi. 24. Dönem Ordu Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girmiştir. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi de olan İdris Naim Şahin AK Parti Genel Sekreteri olarak görev yaptı.
   
Yükleniyor...