İkariam Oyunu

'Oyun Bölümü' forumunda ZORBEY tarafından 16 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. İkariam Oyunu
  [​IMG]

  İkariam oyunu stratejik bir savaş oyunudur.Online oyun olmakla beraber ittifak düzeneği de mevcuttur.Geniş bir oyuncu sayısı mevcuttur.Oyunun yanında forum sitesine de sahip olan Gameforce’nin en üst düzey online oyunlarından bir tanesidir ikariam.

  Şehir kurup hükamdarlığa ve ittifak olarak bulunduğunuz dünya serverine karşı keyifli ve bir o kadar da zevkli savaşlar ile birlikte son derece keyif alabileceğiniz ve aynı zamanda bu savaşları resim olarak foruma asabileceğiniz en ince ayrıntısına kadar stratejik olarak tasarlanan bu oyun Türkiye’de büyük ve geniş kitleye hitap etmektedir.

  Dünya üzerinde çeşitli ülkelerle birlikte eş zamanlı oynanabilen ikariam gameforce’nin en nadide oyunlarından bir tanesidir.Gerek savaş gerek strateji ve gerekse keyifli bir oyun olan ikariam online oyun olması ile büyük kitleye hitap edişi ve dünya ülkeleri ile eş zamanlı online olarak keyif alınması oyunu vazgeçilmez kılmaktadır.

  Online oyun olması aynı zamanda oyunun hatalar ile dolu olmasına sebep olmaktadır.Bu hatalar versiyonlar güncelleştikçe düzeltilmesine karşın yeni yeni hatalara sebebiyet vermektedir.

  Örneğin;savaş olan bir ülkeye 1 tane okçu gemisi liman kuşat ile yollandığında ülkesini savunan oyuncu ne kadar düşük olursa olsun veya ne kadar güçsüz olursa olsun savaş galibi olabiliyor.Bunlara oyun içerisinde Bug diyorlar ve cezai işleme tabi tutuyorlar.

  Oyunda tek ıp girişinden tek bir oyun açılması serbest.Ip girişi olarak birden çok oyun girişi var ise buna multi deniliyor ve 1 yıl cezai işleme tabi tutularak oyunlar kapatılıyor.

  Modzilla Firefox eklentileri ile plus özelliklerini para ödemeden görebiliyorsunuz.Yani scprit kullanarak bu olayı da gerçekleştiriyorsunuz.Fakat bu scprit olayına da kısıtlama getirilmiştir ve kullanana 1 yıl cezai işlem uygulanmaktadır.

  Mesajlaşma içeriklerinde genel ahlaka bağlı olarak 2 günden 1 yıla kadar cezai işlemlerde mevcuttur.Oyunda yönetici olarak trial operatör,game operatör,süper operatör,admin ve takım lideri olmak üzere hiyeraşik bir sistem mevcuttur.mIRC 7-24 yardım ve sohbet odası bulunan ikariam oyuncularına her an yardımcı olabiliyor.

  Ticket sistemi ile operatörler ile irtibat kurulabiliyor.Ticketine istediği düzeyde cevap alamayan oyuncular sohbet hattı mIRC’yi kullanarak sorularını veya sorunlarını dile getirebiliyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Oca 2014
Yükleniyor...