İki Sevgili

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda mideya tarafından 25 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. İki sevgili vardı. Hani, insanın içini kıpır kıpır eden umut dolu bir sevgiydi onlarınki... Evlenmeyi düşünüyorlardı. Derken bir gün delikanlının yurt dışına gitme zorunluluğu ortaya çıktı. Kız gözyaşları içinde kaldı. Onsuz nasıl yaşayacağını bilemiyordu. O zaman delikanlı cebinden bir yüzük çıkardı ve şöyle dedi:

  “Ben iki yıl sonra döneceğim. Eğer döndüğüm güne değin parmağından bu yüzüğü hiç çıkartmazsan beni gerçekten sevdiğini anlayacağım ve hemen evleneceğiz.

  Genç kız çaresiz kabul etti. Çocuk gitti. Kız yüzüğü hiç ama hiç çıkartmadı. Taa ki... Taa ki sevgilisini karşılamaya gittiği güne değin... O gün rıhtımda kendisine sevgilisini getiren geminin kıyıya yanaşmasını izliyordu heyecanla. Birden güvertede delikanlıyı gördü. Yüreği ağzına geldi. Sevinç içinde kendisini göstermeye çalıştı. Elini cebinden çıkartıp sallayayım derken “şıp diye bir sesle irkildi. Yüzük, parmağından düşmüş ve denizin derinliklerinde kaybolup gitmişti! Ne yaptıysa, ne söylediyse delikanlıyı ikna edemedi. Delikanlı kızı terk etti.

  Zaman geçti. Kız bir gün arkadaşlarıyla, ayrıldığı sevgilisiyle brlikte gittikleri balık lokantasına uğradı. Bir de baktı ki delikanlı orada! Hemen yanına yaklaşıp olanları anlatmaya çalıştı. Delikanlı ilk başlarda biraz soğuk davrandıysa da sonunda yelkenleri suya indirdi. Uzun ayrılığın getirdiği özlemle birbirlerine sarıldılar. Mutluluk yüzlerinden okunuyordu. Bu olayın şerefine hemen yemek sipariş ettiler. Birkaç dakika sonra balıkları geldi. İştahla çatal bıçağa davrandılar. Balığı kestiklerinde içinden ne çıktı dersiniz?

  “Yüzük dediniz değil mi?

  Bilemediniz...

  Kılçık!

  Eğer “yüzük dediyseniz siz çok fazla Türk filmi seyretmişsiniz..:f30::)


  alinti
   
 2. Cevap: İki Sevgili

  Çok güzel bir hikayeydi Teşekkürler:f40: , bende çok fazla türk filmi izlemişim :)
   
 3. Cevap: İki Sevgili

  Ben yüzük değil inci demiştim.Şöyle kocaman iri bembeyaz bir inci :)
   
 4. Cevap: İki Sevgili

  Sanırım sende çok fazla fantastik film izlemiş oluyosun Blue :) İnci , üstelik balığın içinde :)
   
 5. Cevap: İki Sevgili

  Niye olmaz mı inci.:f40: Hikayedeki imkansızlıklara ve tesadüflere bakarsan balıktan inci çıkarmam çok imkanlı :)
   
 6. Cevap: İki Sevgili

  Kızın parmağında iki sene duran yüzük tamda sevgilisinin geldiği an parmağından şıppp diye denize düşerse, balıktan inci de çıkar, yüzükte çıkar :f196:
   
Yükleniyor...