İlaçsız Migren Tedavisi

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 12 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Migren hastaları için geliştirilen bir yöntem, migrenin ilaç kullanmadan tedavi edilebilmesini sağlıyor. Refleks terapi sayesinde migrenin artık ilaç kullanarak değil, ilaçsız olarak tedavisinin mümkün olduğunu söyleniyor..

  Migren Kafanın arkasında veya şakakta zonklayıcı bir ağrı olarak başlar. Başın bir tarafına ya da tümüne yayılır. Gözlerde başlayıp kafa arkasına kadar uzanan ağrı çubuğu şeklinde yerleşir.Migren Ağrısı boyundan aşağıya omuza, bazı durumlarda vücudun aynı tarafındaki kola veya bacağa vurabilir.

  Migren Ülkemizde kadınların yüzde 21.8ini, erkeklerin yüzde 10.9unu etkiliyor.Migren Tedavisin'de Refleks terapinin migren hastalığında etkinliği çok yüksek olmakla beraber, tedavi protokolü her hastanın ağrısının lokalizasyonu, şiddeti ve şekline göre değişiklik gösteriyor.Kafanın ön tarafından gelen ağrı safra kesesi meridyeni ile yakın ilişkidedir. Boyundan gelen ağrı ise mesane meridyeni ile ilişkilidir. Hastanın blokasyon alanlarının tespiti ve genel değerlendirilmesinin ardından kişiye özel tedavi planlanır. Uygulama ortalama olarak haftada 2 kere yapılır, tedavinin süresi hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama 4 seanstan itibaren kişiler rahatlamayı ve atakların şiddetinin azaldığını gözlemlemeye başlar.

  Refleks terapiyi klinik deneyimler ve gözlemler sonucu baş ağrılarının tedavisinde kullanıldığını kaydeden Uzmanlar başağrısı deyip geçilmemesini erken teşhisinçok önemli olduğunu işaret ediyorlar...
   
 2. Cevap: İlaçsız Migren Tedavisi

  Migren ağrısı gelince insanın hiçbir şeyi görmüyor gözü Allah herkese yardımcı olsun bu gibi tedavilerin çoğalması ve yararlı olmasını diliyoruz.
   
Yükleniyor...