İlhan Kantarcı Kimdir

'Biyografi' forumunda ZeuS tarafından 28 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. ilhan kantarcı biyografi
  Tiyatrosu sanatçısı İlhan Kantarcı Hakkında Bilgi

  İlhan Kantarcı Kimdir Hayatı; 1955 yılında Tokat ilinde dünyaya gelen İlhan Kantarcı, 1983'te İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olarak, aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosunda göreve başladı. 1993 yılına kadar Bursa Devlet Tiyatrosunda görev yapan sanatçı İlhan Kantarcı 1993 yılında Ankara Devlet Tiyatrosunda çalışmaya başladı.
  Ankara Devlet Tiyatrosunda halen sahnelenen 'Genç Osman' adlı eserde izleyici karşısına çıkan Kantarcı, İzmir, Bursa ve Ankara Devlet Tiyatrosunda sahnelenen 37 değişik oyunda oyuncu, reji yardımcısı ve rejisör olarak görev aldı.

  İlhan Kantarcı'nın rol aldığı eserler arasında ''Küçük Kristof Kolombus'', ''Köşebaşı'', ''Mavi Masal'', ''Leonce ile Lena'', ''Rita'', ''Yaprak Dökümü'', ''Sersem Kocanın Kurnaz Karısı'', ''Rumuz Goncagül'', ''Helikopter'', ''Bıçak Sırtı'', ''Yusuf ile Menofis'', ''Büyük Romulus'', ''Ghetto'', ''Üç Kuruşluk Opera'', ''Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi'' yer alıyor.

  [​IMG]

  Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçılarından İlhan Kantarcı, geçirdiği kalp krizi sonucu dün 27 Ocak 2012 de vefat etti.Kantarcı son olarak 'Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm' adlı filmde yer almıştı. Devlet Tiyatrolarından yapılan açıklamaya göre, sanatçı için 29 Ocak Pazar günü Büyük Tiyatro'da tören düzenlenecek.
   
Yükleniyor...