İlişkide neler affedilir

'Kadınca' forumunda HazaN tarafından 14 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bergüzar Korel

  Bilemiyorum

  Tamamıyla düzenli ve her şeyin mükemmel yaşandığı bir ilişkide böyle bir durum yaşanırsa affedilir mi bilemiyorum. Ama ilişkide eksiklikler varsa, karşılıklı özen ve ilişkiye dair çabalar azalmışsa, yaşanılan şeyin yargılanması ne kadar
  doğru tartışılabilir.

  Yonca Evcimik

  Affedenleri yargılamam

  Benim mizacıma karakterime uygun bir davranış sekli değil. Ne bunu yaparım ne de kendime yapılmasını isterim. Ama bu tür şeyler başına gelen ve affedenleri kesinlikle yargılamam.

  Ceyda Düvenci

  Duruma göre değişir

  Duruma göre değişir. İlişki bazında hiçbir zaman çok büyük konuşmamak gerekiyor. Biraz da bir adamı ne kadar seveceğine, onun için nelere katlanabileceğine bağlı diye düşünüyorum. Bir ilişki vardır, tek gecelik kaçamak sizi üzmez ve ilişkiyi bitirmenize yardımcı olur. Çünkü artık ilişki yürümüyordur. Başka bir ilişkide ise tek gecelik kaçamak sizin bütün yanlışlarınızı yüzünüze vurur. Her şeyden önemlisi, adamın sizi ne kadar sevdiğine, ne kadar mücadele ettiğine bağlıdır.

  Yeliz

  Affedersen bir daha yapar

  Affedilmez çünkü bir kere yapan bir daha yapar. Alışmış kudurmuştan beterdir. Erkekleri, böyle bir şeyde affetmek bir kadın için en kötüsüdür. Buradan duyurulur.

  Ece Gürsel

  Asla affetmem

  İhanetin tek geceliği iki geceliği olmaz. İhanet ihanettir . Affedilmesi mümkün değildir. Affedersen yine yapar, o ilişki de ilişki olmaktan çıkar.

  Leyla Bilginel

  O noktaya gelmez

  Ben zaten o noktaya varan bir adamla ne evlenirim, ne de beraberliğim olur. Aldatma noktasına geldiğinde ben onun hayatında olmam. Bir gecelik bir şey yapma noktasına gelmesi benim elimde olan bir şeydir. Eğer ben ipleri bırakmışsam zaten adam o noktaya gelmiştir, benim içinde önemli değildir.

  Beste Bereket

  O affederse ben de affederim

  O beni affederse ben de onu affederim. Böyle durumlarda büyük konuşmamak lazım. Sebeplerinin araştırılması, eğer mümkünse çözüme kavuşturulması, mümkün değilse de veda edilmesi lazım.

  Melisa Sözen

  Olmaz

  Aşk her şeyi affetmez. Benim aşkla ilgili felsefem budur.

  Dolunay Soysert

  Bir kere büyü bozulmuştur

  Karşı taraf bilmese bile, yapan kişi de bunu hata olduğunu kabul etse bile büyü bozulmuştur. Hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

  Affedilebilir hatalar
  Küçük yalanlar: Henüz tanışma evresinde sizin ilginizi çekebilmek için söylediği yalanları affedebilirsiniz. Ya da ilişkiniz sırasında sizi üzmemek için başvurduğu zararsız yalanlar da affedilebilir.
  Öfke anındaki tepkiler: Bazı insanlar öfkelendiklerinde ağızlarından çıkanı kulakları duymaz. Bu bir kişilik özelliğidir ve kolay kolay değişemez. Onurunuzu zedelemeyecek şekilde söylenmiş sözler affedilebilir.
  Randevuya gelmemek ya da gecikmek: Elinde olmayan bir sebepten dolayı (hastalık, trafik v.b) randevusuna geciken ya da gelmeyen sevgilinizi affedebilirsiniz.
  Özel günleri unutmak: Özellikle erkeklerde görülen bir durum. Eğer özel günlerinizi unutmayı alışkanlık haline getirmiyorsa, onu affetmenizde sakınca yok. Ancak bir daha unutmaması konusunda mutlaka uyarıda bulunun.
  Yeterince vakit ayırmamak: Zaman zaman insan kendi dışındaki sebeplerden dolayı ilişkisine vakit ayıramayabilir. Bunu sorun etmemek gerekiyor. Ancak siz hep son sırada kalıyorsanız dikkat etmelisiniz.
  Sorumsuzca davranmak: İlişkilerde her iki tarafın da aynı sorumluluk bilincine sahip olması pek mümkün değil. Bu yüzden bir taraf, diğerinin açığını kapayacak. Size zarar vermediği sürece sorumsuz davranışlar affedilebilr.
  Aileye, arkadaşlara düşkünlük: Bu da aşırıya kaçmamak koşuluyla affedilebilecek bir olay.
  Küçük ayrılıklar: Tartışmalar bazen istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bir taraf diğerine öyle hissetmese de “Bitti artık” diyebilir. Pireye kızıp yorgan yakmayın. Birkaç günlük ayrılık sizi kendinize getirecektir.
  Kaçamak bakışlar: Zaman zaman sevgilinizi başkalarına bakarken yakalayabilirsiniz. Bu sizi sevmediği anlamına gelmez.
  Meraklar ve hobiler: Her insanın yapmaktan zevk aldığı hobileri vardır. Hobisine zaman harcıyor diye sevgilinizi terk etmeye kalkmayın.
  Affedilmeyecek hatalar
  Şiddet: Size bir fiske bile vuranı asla ama asla affetmeyin. Affederseniz emin olun aynı şeyi, hem de bu kez daha şiddetlisini yapacaktır.
  Aldatmak: İşte affedilmeyecek bir hata daha. Aldatmışsa, size aşkı eskisi kadar güçlü değil demektir. Affetseniz bile emin olun bir kez daha aldatılacaksınız. Aldatana kesinlikle bir şans daha vermeyin.
  Büyük yalanlar: Hayatınızı etkileyebilecek yalanlardan sözediyorum. Örneğin evli olduğu halde “Evli değilim” demesi gibi. Bu tür bir yalanı yakaladığınızda onu hemen postalayın.
  Umursamazlık: Yanınızda yokmuşsunuz gibi davranıyorsa, sizinle ilgili hiçbir şeyle ilgilenmiyorsa ondan uzak durun.
  Cimrilik: İşte kötü bir özellik daha. Paraya cimri olan aşkına da cimridir. Sizinle ilk tanıştığında para saçan sevgiliniz artık öyle değilse, “Güle güle” demenin zamanı gelmiştir.
  Aşağılamak: Sizi herkesin önünde küçük düşürüyorsa, onurunuzu kıracak hareketlerde bulunuyorsa, sakın affetmeyin. Affederseniz, söylediği her şeyi kabullenmiş olursunuz.
  Saygısızlık: Bir ilişkide sevgi kadar saygı da önemlidir. Kişiliğinize saygı göstermeyen insanla sakın ama sakın birlikte olmayın.
  Değiştirmeye çalışmak: Sizi ya olduğunuz gibi kabul etmeli ya da bu işe hiç başlamamalı. Başladıktan sonra değiştirmeye çalışıyorsa, affedilmeyecek bir hata yapmış demektir.
  Kabalık: Hiç kimsenin bir başkasına kaba davranmaya hakkı yoktur. Kabalığı alışkanlık haline getirmiş kişiyi düzeltemezsiniz. Hemen ayrılın.
  Alkol ve uyuşturucu: İlişki başladıktan sonra sevgilinizini alkol ya da uyuşturucu bağımlısı olduğunu fark etmişseniz bir an önce onu terk edin.
   
  Son düzenleme: 7 Nis 2009