İmamın Ordusu Dokunan Yanar Kitabı İnternette Yayınlandı

'Haberler' forumunda Dark tarafından 1 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. dokunan yanar ahmet şık imamın ordusu kitabı internette yayınlandı
  [​IMG]
  Ergenekon tutuklusu Ahmet Şık'ın yazdığı ve polis tarafından taslakları toplanan 'İmamın Ordusu' adlı kitap, internette yayınlandı. 298 sayfa olan taslağın ilk sayfasında Şık'ın tutuklanırken söylediği 'Dokunan Yanar' sözleri başlık olarak yer alıyor. Kitap internetten yayınlanınca, sosyal paylaşım sitelerinde de hızla paylaşılmaya başladı.

  Tüm bu gelişmeler üzerine özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hakan Karaali inceleme başlattı.


  KİTABI BİLGİSAYARINA İNDİRENLER NE OLACAK?

  Bu gelişme üzerine kitabı bilgisayarına indiren binlerce kişinin aklına ise aynı soru geldi: "Suç mu işledik?" İnternet Hukuku Uzmanı Avukat Başak Purut, konuyla ilgili HABERTURK.COM'un sorularını yanıtladı.

  İşte Purut'un sözleri:

  "Yayınlanan linkten kitabı bilgisayarına indirenler için hiçbir şekilde yasal sakınca olmaz. Çünkü bu konuda herhangi bir kişiye tebliği edilmiş bir şey yok. Vatandaşlar, indirip okuduğu şeyin yasaklı bir şey olduğunu bilmiyor. Kaldı ki yasaklı bile olsa bu yine suç değildir. Örgüt dokümanı olduğu konusunda zaten kesin hüküm yok. Yayında olan çok daha ağır propoganda malzemeleri var.

  "İNDİRİP BAŞKALARINA GÖNDERENLER CEZA ALABİLİR"

  Fakat burada şöyle bir şey var; indirip başka birine gönderen kişiler için dağıtımını sağlamaktan inceleme başlatılabilir. Yargılama neticesinde kitap taslağının örgüt dokümanı olduğu kesinleşirse, örgüt propagandası yapmaktan ceza alabilirler.

  Kaynak: Haberturk.com
   
  Son düzenleme: 1 Nis 2011
Yükleniyor...