Imperia Online Nasıl Oynayabilirim

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 19 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Imperia online Nasıl oynayabilirim bu konuda bana yardımcı olurmusunuz lütfen arkadaşlar..

  Cevap: Imperia Online Nasıl Oynayabilirim

  Lider seçimi

  Her oyuncu Lider pozisyonuna 4 kez aday olma hakkına sahiptir.
  Oy verme sırasında aday ittifaktan çıkarılamaz.
  Oy verme 24 saat devam eder. Tüm üyeler net değerini kullanarak oy verme hakkına sahiptirler.

  Sadakat durumu

  İttifak üyelerinin her birinin İttifak gayesine ne kadar sadık olduğunu gösterir. Sadakat, bir üyenin ittifakta hizmet ettiği süreye bağlı olarak hesaplanır.

  Sadakat 3 aşamaya ayrılmıştır

  1. günden 30.güne kadar ittifakta; olağan üyelerin Acemiler rütbesi, Lider veya Subay bölümündeki üyelerin Kıdemsiz Lider ve Kıdemsiz Subay rütbeleri olacaktır.
  31. günden 120. güne kadar ittifakta olağan üyeler Eski muharip, Lider ve Subay bölümünden olanlar sırasılya Lider ve Subay olurlar.

  121. günden diyarın sonuna kadar Lider veya Subay bölümündeki müttefikler sırasıyla Kıdemli Lider veya Kıdemli Subay olurlar. Olağan üyelerin Sadakat durumunda bir değişiklik yoktur.

  Sadakat aşamaları, kişisel bonusu (bu bonustan yararlananlar olduğu takdirde) bir de 24 saat başına üretilen Mutluluk puanını aşağıda gösterildiği gibi belirler:


  *İttifaktan ayrılıp tekrar girmek veya aynı ittifakta rütbeyi değiştirmek bu bonusların sıfırlanması ve Sadakat saatinin yeniden başlamasına sebep olur.

  1. günden 30. güne kadar - kişisel bonusun %50si (eğer bonustan yararlanan kimse varsa), bütün imparatorluğu etkileyip Kıdemsiz Lider ve Kıdemsiz Subaylara verilen +1 Mutluluk bonus puanı.
  31. günden 120. güne kadar - kişisel bonusun %100si, Lider ve Subaylara +5, olağan üyelere +2 Mutluluk bonus puanı.

  121. günden diyarın sonuna kadar - kişisel bonusun %150si, Lider ve Subay bölümlerinin üyelerine +10 Mutluluk bonus puanı.

  İttifak Toplanma noktası

  İttifak Toplanma noktası, Global haritada yer alan özel noktalar üzerine Lider veya Lider vekili tarafından kurulabilir (nokta zaten başka imparatorluk tarafından ele geçirilmediği ya da koloniye tahsis edilmediği ve tepeler, orman ya da özel kaynağı olan bölge olmadığı takdirde harita üzerine çift kere tıklatarak kurulabilir).

  Kurulması için kaynak ve de ele geçirilmesi için ordu gerekmez. Tek gereksinim ittifak üyelerinin net puanının toplamı 5 000 000 ve en az 1 seviye İttifak idaresi olmak zira bu araştırmanın seviye sayısı sahip olunan ittifak toplanma noktalarının sayısını belirler.

  Amacı; ittifak ordularını bir noktaya birleştirip İttifak sarayını ele geçirme, İttifak sarayı veya Toplanma noktasına saldırma görevine çağırmaktır.

  İttifak toplanma noktası sadece bir ırktan olan askerleri toplar. Bu ırk ittifak toplamasının kurulmasından sonra belirlenir ve değiştirilemez.
  İttifak toplanma noktasının Kale (0. seviyede alınır 9. seviyeye geliştirilir), kuleleri ve hendeği vardır. Savunmada yenilgi Kaleyi 1 seviye düşürür. Seviyesi 0 olunca toplanma noktası yıkık sayılır. Eğer yıkıldıktan sonra içinde hala ordu varsa, ordu aynı ırkı olan başka bir toplanma noktasına ya da saraya gider. Eğer böyle yoksa oyun tarafından ve imparatorluğa yakın toplanma noktası yapılır ve ittifak ordusu oraya gönderilir.

  Sadece başka bir İttifak sarayı, Toplanma noktasının orduları ya da bir oyuncu (net puanında sınır olmadan) tarafından saldırılabilir.

  Kurulmasından itibaren 12 saat içinde toplanma noktasına saldırılamaz.
  The unloading of donated or relocated alliance troops is executed every minute, whereas the unloading of alliance troops returning from an offensive mission and the calculation of all alliance battles is executed instantly right after the goal is reached and the timer shows 00:00:00.

  İttifağa ordu bağışlamak

  Ordu, sadece aynı ırkı olan İttifak toplanma noktasına veya saraya bağışlanabilir.

  Bağış, Global haritadan yapılır.

  En fazla 3 000 000 askeri birim bağış yapılabilir.

  Eğer bu limite göre bağış için kalan askerlerden daha fazla askerler gönderirseniz, sistem izin verilen miktarı alıp gerisini geri verecektir.

  Bağışlanmış ordunun Toplanma noktasına veya saraya giderek harcadığı bakım masrafı bağış yapan tarafından ödenir. Ordu ulaşınca ittifağa ait olur, ordunun eğitiminden kazanılmış net puan bağış yapanın net puanından kesilip ittifak değerine yüklenir. Bağışlanmış ordula geri alınamaz.

  İttifak ordularının görevdeki bakım masrafı - x1.2.
  Bağış Global harita üzerinden gerçekleşir.
  İttifak toplanma noktasında ve sarayda maksimum bağışlanan birimler sayısı 3 000 000.
  Bağışlanan birimler sayısı bağışlanacak birimler sayısından daha büyük ise, boş yerler nispeten doldurulur.
  Bağışlanmış ordunun; ittifak toplanma noktasına ya da saraya giderek bakım masrafı bağışçısı tarafından karşılanır. Bağışlanan ordu bağışlandığı ittifağın sahipliğine geçer ve eğitimi için kazanılan net puan bağışçısının net puanından alınıp ittifak değerine aktarılır. Bağışlanmış ordunun geri alınması mümkün değil.
  Seferdeki ittifak ordusunun bakım masrafı - x1.2

  İttifak sarayı

  Koloniler ve İttifak Toplanma noktalarının kurlması için tahsis edilmiş noktaların dışında, global harita üzerinde; rastgele olarak yerleştirilmiş, çok önemli ve İttifak sarayının kurulması için tahsis edilen 9 nokta yer almaktadır. Bu noktaların şu özellikleri vardır:
  Olağan ve özel olmak üzere iki çeşit ittifak binalasının inşa edilmesini sağlar. Özel binalar Global harita üzerine bölgesel olarak yayılmış ittifağın kültür ve askeri etkisini garanti ederler.

  İttifak sarayına saldırı

  Bir İttifak sarayı sadece başka bir İttifak sarayına veya Toplanma noktasına konuşlandırılmış ordular tarafından saldırı alabilir.
  İttifak sarayına bir oyuncu tarafından saldırılabilir (eğer artık başka ittifağın sahipliğinde bulunursa). Tersi hale izin verilmez.

  Ele geçirilmesinden itibaren 12 saat içinde toplanma noktasında saldırılamaz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Şub 2017
Yükleniyor...