İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 7 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. İnce Dudaklara ruj sürme teknikleri
  İnce dudaklı bayanlar dudakalrınızı daha kalın ve güzel gösterecek ruj sürme tekniklerini öğrenmeliler.Özellikle ince dudaklara sahipseniz aşağıdaki kısa yazıda ince dudaklı bayanların nasıl ruj süreceklerini ve merak ettiğiniz daha birçok şeyi öğrenebilirsiniz.

  ince-dudak-ruj-sürme-teknikleri-.jpeg

  Seçtiğiniz rujla aynı renkte dudak lineri alın. Dudaklarınız kuruysa önce kuru cilt tabakasını temizlemek gerek. Bunu diş fırçasıyla veya ıslak bir havluyla fazla bastırmadan yapabilirsiniz. Daha sonra yüzünüze sürdüğünüz gibi dudaklarınıza da fondöten sürün. Fondöten dudak lineri ve ruj için temek oluşturacaktır.

  Ruju sürerken dudaklarınız kapalı olmalı. Önce üst dudaktaki V bölgesiyle başlayın. Sınırları dudak lineri ile çizin. Dudak lineri kullanırken, dudakların doğal çizgisini 2-3 mm’yi aşmamak koşulu ile bir miktar dışarı taşıyabilirsiniz.Rujun dudaklarda eşit olarak dağılmasını sağlamak için dudak fırçası kullanabilirsiniz. Dudak fırçasını içerden dışarı doğru hareket ettirin.

  Ruju sürdükten ve liner ile sınırları çizdikten sonra dudaklara derinlik vermek için alt ve üst dudağın orta bölümlerine parlatıcı sürün.İnce dudaklar için genel olarak önerilen ruj renkleri ise şöyle; açık pembe, bej, şeftali, açık bronz ve sedef rengi.