İngilizce albert einstein neyi buldu

'Sorun Cevaplayalım' forumunda bella thorne tarafından 16 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. bella thorne

  bella thorne Site Yetkilisi

  ingilizce ödevim arkadaşlar albert einstein neyi buldu?ve nasıl buldu ingilizce olarak cevaplarsanız sevinirim ,ingilizce ödevimm....<

  İngilizcesi:Einstein made significant contributions to the branches of statistical mechanics and cosmology. Contributions to theoretical physics and the case brought by the photoelectric effect due disclosing 1921 Nobel Prize in Physics.

  Greatly influenced the modern science of physics work in the area. He is especially designed for the commitment of time and space (relativity) theory has been recognized. This theory is divided into three sections: changing the laws of Newtonian mechanics and the energy equivalent to mass, suggesting that the limited commitment (1905); curved four-dimensional universe is considered to be finite and that the overall commitment of the capture theory (1916), electro-magnetism and gravity in the same area more comprehensive theory attempts to combine.


  Türkçesi: Einstein istatistiksel mekanik ve kozmoloji dallarına önemli katkılar sağlamıştır. Kuramsal fiziğine katkılarından ve fotoelektrik etki olayına getirdiği açıklamadan dolayı 1921 Nobel Fizik Ödülüne layık görülmüştür.

  Fizik alanındaki çalışmaları modern bilimi büyük ölçüde etkiledi. Kendisi özellikle zaman ve uzay için düzenlenmiş bağlılık (izafiyet) teorisiyle tanındı. Bu teori üç bölüme ayrılır: Newton mekaniğinin yasalarını değiştiren ve kütle ile enerjinin eşdeğerli olduğunu öne süren sınırlı bağlılık (1905);eğrisel ve sonlu olarak düşünülen dört boyutlu bir evrene ait çekim teorisini veren genel bağlılık (1916); elektro-manyetizma ve yerçekimini aynı alanda birleştiren daha geniş kapsamlı teori denemeleri.
   
  Son düzenleme: 19 Ağu 2014
Yükleniyor...