İngilizlerin Beslenme Alışkanlıkları

'Ülkeler' forumunda zamaneanne tarafından 28 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. İngilizlerin Beslenme Alışkanlıkları Hakkında Bilgi


  İngilizlerin Beslenme Alışkanlıkları Nasıldır  Diğer pek çok ülkeye göre beslenme alışkanlıklarından taviz vermeyen ve sağlıklı beslenmeyi ön planda tutan nadir uluslardan biri de ingilizlerdir.

  Son dönemde yapılan bir araştırmaya göre;

  Uzmanlar, İngilizlerin dışarıda yemek yeme alışkanlıklarının da giderek arttığına dikkati çeken araştırmacılar, her İngiliz'in haftada ortalama 25 dakikasını dışarıda yemek yiyerek geçirdiğini ve asgari 11.5 sterlin harcadığını belirtti.

  İngilizlerin evde yemek yeme alışkanlıklarının 1975'ten bu yana yüzde 20 azaldığını, donuk gıdalar ya da hazır salata ve yemekler gibi marketlerden alınabilen gıdaların tüketimininse son 10 yılda yüzde 300 arttığını belirten araştırmacılar, sağlıklı bir nesil için bu alışkanlıklardan vazgeçilmesi gerektiği uyarısında bulundu. Uzmanlar,evde taze gıdalarla hazırlanan yemeklerin sağlık için en ideal formül olduğunu da hatırlattı.

  Araştırma sonuçlarına göre,Son yıllarda İngiliz halkının Asya yemekleriyle beslenir hale geldiği Çin, Hint, Tayland gibi ülkelerin yemeklerinin ülkedeki tüketiminin 2001-2006 yılları arasında yüzde 36 oranında arttığı bildirildi.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - İngilizlerin Beslenme Alışkanlıkları
 1. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,467
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  736
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,721
 4. Masal
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,825
 5. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  780