"insan ne yaparsa kendine yapar" ile ilgili kompozisyon örnekleri

'Etüt Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 6 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. : "insan ne yaparsa kendine yapar" ile ilgili kompozisyon örnekler

  Köyün birinde yaşlı bir amca varmış.Hergün köyleri dolanarak herkese kim ne yaparsa kendine yapar dermiş.Bir köyde kadının birisi amcanın bu dediğine sinir olurmuş.Ve amcayı öldürmek için kafasında bir plan yapmış.Börek yapıp içine zehir atmış ve amca kendi kapısının önünden geçerken böreği amcaya yemesi için vermiş.

  Amca da zehirli olup olmadığını bilmediği ve acıktığı için almış böreği.Yolda giderken su kenarında durmuş abdest alıp namaz kılmak istemiş.Ondan sonra böreği yemek istemiş.Abdest alırken genç bir delikanlı gelmiş.Delikanlı amcaya çok acıktığını ve kendisinde birşeyler olup olmadığını sormuş.Amcada delikanlının öyle dediğini görünce kadının verdiği börekleri ona vermiş yemesi için.Delikanlı börekleri yedikten kısa bir süre sonra ölmüş.

  Sonra kadının köyüne tekrar gitmiş.Bakmış ki cenaze var köyde.Cenaze de o zehirli böreği veren kadına aitmiş.Meğerse o delikanlı çocuk kadının askerden yeni terhis olan oğluymuş.

  Hikayenin özü gerçekten insan ne kötülük yaparsa yada ne iyilik yaparsa kendine yapıyor ama farkında değil.Bunu anneme ve kardeşlerine küçükken yaşlı bir adam evlerine gelirmiş o anlatmış.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Şub 2017
Yükleniyor...