İnsan Vücudu Sıcaklığı

'Eğitim Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 21 Kas 2011 tarihinde açılan konu 1. İnsan sağlığı için ideal sıcaklık kaç derece olmalı?


  Vücut sıcaklığı sağlığımız için oldukça önemlidir.İnsan vücudu sağlıklı iken 37 C dir.Vücut,bu sıcaklığın çok altına düşmesi ve bu sıcaklıktan daha fazla sıcaklığa çıkması sağlığımız açısından tehlikeli bir durumdur ve ölüme kadar gidebilir.Vücudun 37 C nin çok çok altına inmesi hipotermiye yol açar.Hipotermi halk arasında donma adını alır.Ölümle sonuçlanır.
  İnsan vücudu 37 C nin çok üstüne çıktığında da ölüm tehlikesi yaşanabilir.İnsan vücudunun gereğinden daha fazla olması sonucunda ateşe bağlı kalıcı rahatsızlıklar veya ölüm meydana gelebilir.İdeal vücut sıcaklığının 37 C derece


  İnsan Vücut Isısı
  [/SIZE]

  Okullarda küçük yaştan beri öğrenmişizdir.
  Sağlıklı bir insanın vücut sıcaklığı 37 C derecedir diye…Peki neden 35C derece değilde 37C derece diye hiç düşündünüz mü?

  Bunu düşünen bilim adamları sağlıklı bir insanın vücut sıcaklığının neden 37C derece olduğunu araştırarak cevabı da buldular.

  Memeliler diğer canlılardan farklı olacak daha yüksek bir vücut ısısına sahiptirler.

  Bu vücut ısısı ise mükemmel ayarlanmış bir sıcaklıktır.Çünkü insan için gerekli olan vücut ısısı tamda 37C derece olması gerekiyor.

  İşte bilim adamlarının araştırma sonucu

  “Vücudun, hem mantar hastalıklarından korunması hem de fazla yemek tüketiminden korunması için, sıcaklığın 30 ila 40 derece arasında olması gerekiyor.

  Bir matematiksel model hazırlanıp, tüketimi minimuma indirip kazancı maksimuma indiren sıcaklığın 367derece olduğu bulundu yani normal insanın vücut sıcaklığına yakın bir sıcaklık”
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 May 2013

 2. Cevap: İnsan Vücudu Sıcaklığı

  insan vücudu ısısı en çok ve en az ne kadar olmalıdır.
   

 3. Canım ben fen ögr. 37 olmalı
   

 4. Benim sıcaklığım 36 derece
   
Yükleniyor...